Byt bez parkovacieho miesta

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Cez istú, nemenovanú realitnú kanceláriu som kúpil byt s parkovacím miestom pred bytovým domom. Všetko od rezervácie po prevod nehnuteľnosti prebehlo v poriadku. Po istom čase som však zistil, že parkovacie miesto, ktoré je k bytu, je na inom liste vlastníctva ako byt. Pri kúpe som si myslel, že parkovacie miesto je v liste vlastníctva ako "ostatné plochy a nádvoria". Parkovacie miesto som teda nakoniec nedostal, čo mám robiť, ako by som získal ako bolo uvedené v inzeráte, nakoľko mi nakoniec nebolo predané?

NAŠA RADA:

Vás a realitnú kanceláriu uviedol do omylu majiteľ nehnuteľnosti s ktorým ste podpisovali kúpnu zmluvu na prevod bytu s parkovacím miestom. Treba podať na neho súdnu žalobu za podvod, kde v prípade súdneho konania bude maklér predvolaný ako svedok (čo je výhoda, oproti tomu, keby ste kupovali nehnuteľnosť priamo od majiteľa). Rezervačná záloha bola započítaná realitnej kancelárie ako záväzok predávajúceho voči nej. Preto parkovacie miesto treba požadovať od predávajúceho. Ja osobne by som žiadal vrátenie časti kúpnej ceny od majiteľa bytu, ktorý ho predával s parkovacím miestom (podľa priemernej ceny za parkovanie v okolí) alebo ako náhradu iné parkovacie miesto (ak sa predáva) pod daným bytovým domom.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU