Bez realitky - prečo nepredávať sám

Predaj nehnuteľnosti

Predaj bez realitnej kancelárie?

Z našich skúseností sme zostavili rebríček 10+1 typ "dobrodruha", ktorý sa rozhodol predávať svoju nehnuteľnosť bez realitnej kancelárie. Samozrejme, treba to brať s nadhľadom, ide z časti o žart, aj keď vychádzajúci z reality, nájdete sa tam aj Vy? :-)

1. Oni sú tí najmúdrejší

Tento typ klienta je najčastejší, najpoužívanejšie ich odpovede sú "načo", "nie je na tom nič ťažké", "ja to zvládnem sám, ďakujem". Z našich skúseností vieme, že sa takémuto potencionálnemu klientovi treba ozvať o dva-tri týždne, keď zistí, že také ľahké to nebude. :-)

2. Chcú sa pochváliť pred kamarátmi

Aký pocit je najlepší? Nie ušetrené peniaze, ale pochváliť sa pred kamarátmi, či v práci, že sa mi podarilo predať nehnuteľnosť samému bez realitky a koľko som ušetril (sklameme, nič :-), ale o tom nižšie)! Gratulujeme, ale ste si fakt istý, že ste si to predali rovnako rýchlo (ak vám to ponáhľalo), ale hlavne, čo najlepšie a neprišli ste o niekoľko tisíc eur? A hlavne, stálo to za všetky tie starosti (spomenieme nižšie), nakoľko HALO reality si cenu nehnuteľnosti navyšuje, takže vy dostanete tú vašu požadovanú v inzercii a to bez akýchkoľvek ďalších nákladov? :-)

3. Milujú hazard o celoživotné úspory

Áno, aj takí existujú. Veď ide len o ich celoživotné úspory, či 30-ročnú hypotéku na krku bez nehnuteľnosti. Keby to tak manželka vedela... večera by nebola. :-)

4. Googliči - všetko si nájdu na internete

Všetko je dnes na internete. Ako vyliečiť kašeľ, ako opraviť strechu na dome svojpomocne, prečo auto poriadne nebrzdí... a aj ako predať byt/dom/pozemok bez realitky v piatich bodoch :-) tak poďme na to, www.google.sk.

5. Vyhľadávajú riziká

Podobné ako v bode 3, len trošku iné riziko. Tento typ si bez problémov púšťa cudzieho človeka do svojho bytu/domu. Podľa štatistík bolo za roky 2017 a 2018 spolu 10 290 vlámaní a obhliadka nehnuteľnosti je, ako keby ste sa išli pozrieť deň dopredu do zlatníctva, čo by sa oplatilo najviac ukradnúť. Naša rada, ukážte mu aj miesta s cennosťami, nech nemusia dlho hľadať a nech vám nerozhádžu byt. V profesionálnej realitnej kancelárii ako je HALO reality, máme všetky údaje záujemcu o nehnuteľnosť poznačené, skontrolované z občianskeho preukazu a urobený o tom podrobný záznam.

6. Radi majú starosti navyše

Špecifická kategória, akoby starostí nebolo v dnešnej dobe dosť. Tak prečo nebehať po úradoch a nezisťovať, kde čo treba vybaviť, zaniesť, prihlásiť/odhlásiť, či pri zlom podaní na kataster opraviť a zaniesť znova.

7. Všade boli, všetko vedia

Typ mudráci. Všade boli, všetko videli, sú zároveň marketéri (vedia ako a kde inzerovať), fotografi, psychológovia, dobrí vyjednávači, majú množstvo skúseností (veď už predávali starý gauč na bazoši), ale hlavne sú právnici a vedia na čo nezabudnúť, čo musí byť určite v zmluve a množstvo klauzulí, o ktorých síce nevedia, čo znamenajú, ale za každých okolností trvajú na tom, že tam musia byť. Takých hlavne nenahnevať, lebo vám nič nepredajú. :-)

8. Radi otravujú všetkých naokolo

Ahoj Feri, ty si minule predával... Možno ste to už zažili, typ "otrava". Zisťujú u všetkých kolegov, kamarátov, ako im to robila realitná kancelária, či nemajú náhodou vzor zmluvy, či náhodou nevedia, ako... Čo na tom, že s ich nehnuteľnosťou zabijú čas jeho známi, ktorí si za to zaplatili, hlavne, že oni ušetrili.

9. Milujú telefonovanie

Aj takí sú, veď je to zadarmo, keď volajú im :-) Radi zdvíhajú telefón, odpovedajú na tie isté otázky, ktoré zabudli dať do inzerátu alebo odfotiť. Nevadí im, že im volajú o siedmej ráno alebo o deviatej večer a že 90% telefonátov by za nich odfiltroval a vybavil profesionálny maklér.

10. Radi zabíjajú čas

Čas je nad zlato a mnohí si to uvedomia, až keď... Tie potrebné dovolenky z práce na vybavovanie, či zisťovanie informácii na našich "parádnych" úradoch. Ten zabitý čas by sa dal stráviť lepšie, s rodinou, či zarábaním peňazí. Ale hlavne, že si tento typ myslí, že ho predaj nič nestál, čo sa však veľmi mýli (cena nehnuteľnosti sa väčšinou o províziu navyšuje) a ten čas a všetko okolo sa naozaj dalo predsa stráviť lepšie. :-)11. Špeciálny typ, ktorý chce služby realitky, ale...

Posledný špeciálny typ, ktorý sa nakoniec pre realitnú kanceláriu rozhodne, je typ, ktorý chce všetko zadarmo alebo za "facku". Prečo je u vás provízia taká vysoká, keď tamten mi to predá za 1000 EUR? Je to to isté, ako keby ste šli k zubárovi, kde je "čakačka" tri mesiace a chcel od vás 100 EUR za zub a k zubárovi oproti, ktorý nemá nikoho a urobí to isté za 40 EUR. Všetko je o kvalite, staré známe "za málo peňazí, málo muziky" platí všade. Veď ako niekto môže pokryť náklady z 900 EUR, keď len DPH je 150 EUR, služby právnika (áno, pri tejto cene vám právne služby spraví s 99% istotou maklér doma), kolky, dostatočná inzercia (chcete ten byt/dom/pozemok predať, nie predávať a hlavne, za čo najviac), IT systém, marketing firmy, kancelárske priestory a náklady na chod, školenia, odmena manažéra makléra, účtovná firma, náklady na obhliadku, náber, stretnutia... a množstvo ďalších vecí, ktoré si pokiaľ nepodnikáte, ani neuvedomujete. A z toho čo ostane, ešte musíte pripočítať sociálne, zdravotné odvody, daň štátu, ktorú musí odviesť ten maklér, ktorý bol u vás a ktorý predá v priemere 2-3 nehnuteľnosti za mesiac...

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia