Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Časť III.: Ako predať/kúpiť rodinný dom/pozemok bez realitky

Ako predať alebo kúpiť rodinný dom bez realitnej kancelárie? Na čo všetko si dať pozor, na čo si dať pozor a čo všetko si všímať v najbližšom okolí?

V tretej časti sa dozviete, ako predať alebo kúpiť rodinný dom bez realitnej kancelárie. Na čo všetko si dať pozor a čo všetko si všímať v najbližšom okolí?

Katastrálna mapa a skutočnosť

Pri predaji/kúpe domu si treba riadne naštudovať katastrálnu mapu. Treba si pozrieť jednotlivé parcely a budovy, zakreslenie na katastrálnej mape a aj to, ako sú viditeľné voľným okom v teréne. Je potrebné skutkový stav zosúladiť so zakreslením v katastrálnych mapách a zapísaním na liste vlastníctva. Nie raz sa stalo, že dom zasahuje do pozemku suseda, alebo stojí na pozemku obce, či záhradkárskej osady.

Využitie a budúcnosť

Prvou základnou vecou a asi aj samozrejmosťou je okolie a vaše požiadavky na využitie. Určite si na príslušnom obecnom úrade zistite, či sa neplánuje vo vašom okolí nejaká možná výstavba, napr. priamo v blízkosti nový obchvat, bytovka, priemyselný objekt a podobne.

Možnosť využitia

Čo očakávate a plánujete, aké je možné terajšie a budúce využitie. Zistite si na obecnom úrade typ a všetky možnosti vášho budúceho pozemku. Máte tam možnosť stavať rodinný dom, či aj dom na komerčné účely? Aká je miera zastavanosti pozemku? Ak chcete niečo zbúrať alebo pristaviť, bude vám to umožnené a do akých rozmerov? Je treba si dávať veľký pozor na obmedzujúce opatrenia, ako sú aj odstupy od susedných nehnuteľností, uličná čiara, ochranné pásma (vedenie energií, cintorín, vodné toky), či možná zastavanosť pozemku.

Susedia

Pri rozhodovaní o kúpe rodinného domu a pozemku by malo byť veľmi dôležité aj to, akých máte susedov (napr. poľnohospodárske družstvo, zberný dvor, autoopravovňa, susedia, hlavné cestné ťahy...).

Náš tip: - Bude vám táto lokalita vyhovovať aj po nasťahovaní a to na celý život?

Náš tip: tieto rady platia ako pre kupujúceho tak aj pre predávajúceho, veď ten určuje cenu nehnuteľnosti od ktorej sa odvíja úspešnosť a rýchlosť predaja.

Ako postup pri kúpe družstevného bytu alebo záložným právom, časť IV.

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 327 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 327)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4327 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4327 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia