Užívanie bytu predávajúcim

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Koľko dní majú nárok predávajúci na užívanie bytu odo dňa vyplatenie celej sumy? Je to dohodou, alebo je na to nejaký zákon, nakoľko môj známy mal problém, že po prevode nehnuteľnosti na neho platil hypotéku, ale bývať v ňom ešte nemohol.

NAŠA RADA:

Odovzdanie bytu je na dohode oboch zmluvných strán. Termín odovzdania bytu musí byť zahrnutý v kúpnej zmluve. Odporúčame dohodnúť si aj zmluvnú pokutu v prípade, ak sa tak nestane a to za každý omeškaný deň odovzdania. Do 30 dní od podania sa má kataster na rozhodnutie o prepísaní bytu na kupujúceho, ktorý sa následne stáva jeho právoplatným majiteľom (preto sa hovorí o 30 dňoch). V prípade, ak predávajúci aj ďalej odmieta sa z bytu vysťahovať a byt odovzdať novému majiteľovi, to je už porušenie právneho poriadku SR užívanie cudzej nehnuteľnosti bez súhlasu majiteľa a v takomto prípade sa treba obrátiť na políciu SR.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia