Užívanie bytu predávajúcim

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Koľko dní majú nárok predávajúci na užívanie bytu odo dňa vyplatenie celej sumy? Je to dohodou, alebo je na to nejaký zákon, nakoľko môj známy mal problém, že po prevode nehnuteľnosti na neho platil hypotéku, ale bývať v ňom ešte nemohol.

NAŠA RADA:

Odovzdanie bytu je na dohode oboch zmluvných strán. Termín odovzdania bytu musí byť zahrnutý v kúpnej zmluve. Odporúčame dohodnúť si aj zmluvnú pokutu v prípade, ak sa tak nestane a to za každý omeškaný deň odovzdania. Do 30 dní od podania sa má kataster na rozhodnutie o prepísaní bytu na kupujúceho, ktorý sa následne stáva jeho právoplatným majiteľom (preto sa hovorí o 30 dňoch). V prípade, ak predávajúci aj ďalej odmieta sa z bytu vysťahovať a byt odovzdať novému majiteľovi, to je už porušenie právneho poriadku SR užívanie cudzej nehnuteľnosti bez súhlasu majiteľa a v takomto prípade sa treba obrátiť na políciu SR.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI