Prečo ísť do vlastného, keď doma je dobre?

Kúpa nehnuteľnosti Ing. Margita Agh

„Mama hotel“ – bývanie pod jednou strechou s rodičmi aj po finančnom osamostatnení sa detí je stále častejším fenoménom aj Slovákov. Podľa rôznych štatistík, „prekvapivo“ tých mužského rodu oveľa viac. Túžba postaviť sa na vlastné nohy, vyletieť z hniezda, robiť si veci po svojom je stále viac potláčaná ekonomickou, ale aj servisnou výhodnosťou bývania s rodičmi.

Aj keď sa mladý človek finančne spolupodieľa na chode domácnosti nejakým príspevkom, stále je to nepomerne menej, ako keď financuje vlastné bývanie. Žiadne splátky hypotéky, dane. Energie sa delia s rodičmi a z chladničky sa vezme viac ako sa do nej vloží. Teplé domácke večere sú lepšie ako narýchlo namastený chlieb so šunkou alebo už tisíci kebab z bufetu. Veci opraté, uložené, kvety poliate, dlážky umyté...akurát pri sledovaní televíznych programov nedochádza k zhode. Ale aj to dnes rieši sledovanie TV cez internet v počítači. Tak prečo meniť?

Psychológia hovorí- čím skôr, tým lepšie. Potláčanie prirodzeného pudu človeka založiť si rodinu a osamostatniť je nezdravé. Čím sme mladší, tým sme flexibilnejší- v budovaní vzťahov, v znášaní nepohody, máme oveľa viac energie riešiť problémy, máme sny, predstavivosť a chuť meniť. Aj z hľadiska finančnej rizikovosti sme pre všetky finančné inštitúcie ideálny klient- väčšina pracovného života je pred nami, nemáme problém meniť a nájsť si novú prácu, skúšať , sme nezávislí bez záväzkov v podobe rodiny a detí.

Preto by malo byť prirodzené, že po štarte pracovného života a pri pravidelnom finančnom príjme treba myslieť na vlastné bývanie. Či už v podnájme alebo vo vlastnom. Aj keď malý byt s jednou izbou, bude to prvé útočište, kde sa naučíte hospodáriť, stanovovať vlastné pravidlá...jednoducho skutočne dospejete. A rodičia si tiež v určitej fáze života už zaslúžia byť opäť trocha viac iba vo dvojici, venovať sa sebe, vlastným koníčkom, cestovať. Užívať viac slobody a voľnosti bez množstva dennodenných starostí spojených s viacčlennou domácnosťou. Jednoducho si potrebujú oddýchnuť, veď neskôr Vám to opäť vrátia neoceniteľnou pomocou s Vašimi deťmi.

Finančný trh momentálne praje mladým ľuďom a poskytovanie hypoték je veľmi výhodné. Výhodnejšie ako platiť podnájom. Zákony ekonomiky však neomylne tvrdia, že sa takáto situácia v pravidelných intervaloch mení a zobrať si úver na bývanie nemusí byť už v blízkej budúcnosti také výhodné. Aj keď na druhej strane, po vysokých úrokoch zase s pravidelným cyklom prichádza obdobie nízkych úrokov. Čas však neúprosne beží a v päťdesiatke už človek zriedka začne riešiť hypotéku.

V HALO reality Vám určite nájdeme to pravé prvé bývanie kdekoľvek na Slovensku. Či už v podobe podnájmu alebo kúpy bytu. Stačí si vybrať z našej ponuky nehnuteľností a konečne vyletieť z hniezda :)

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia