Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Kúpa chalupy – kritéria pri výbere správnej nehnuteľnosti

Ako si vybrať tú správnu chalupu práve pre vás, čo by mala všetko spĺňať, na čo si dať pozor a akú uprednostniť?

Bývate v „paneláku“ a zvažujete kúpu chalupy, kde zahodíte starosti bežných dní? Ak ste na 100% rozhodnutý, že idete do toho, nezabudnite si dať pozor na niekoľko zásadných vecí.

Prvým z kritérií je vzdialenosť od vášho bydliska. Pokiaľ vás to neťahá do rodných miest na druhý koniec Slovenska, tak maximálna odporúčaná vzdialenosť je 200 km, aby ste nepresedeli v aute celý deň. Naša krajina je rôznorodá, niekto má rád teplejšie oblasti, kde slnko zapadá do zeme, iný sa rád pozerá na vysoké hory. Niekto túži, aby mu okolo pozemku tiekol potôčik, iný chce blízkosť jazera, lesa, aquaparkov, lyžiarskych zjazdoviek.

Ak plánujete chalupu využívať celoročne, dajte si pozor ako je objekt vykurovaný. V mnohých obciach nie je plynová prípojka, elektrické vykurovanie patrí medzi finančne náročnejšie a často aj najmenej efektívne (konvektory). Krb je veľmi populárny, ale mali by ste mať aj náhradnú alternatívu. V zimných mesiacoch, kde nie je možné dom temperovať, bude treba chalupu „zazimovať“ – napríklad vypustiť vodný systém, aby nepotrhalo trubky. Nespoliehajte sa na miernu zimu. Odstránenie následkov je finančne náročné.

Ak túžite po oddychu na samote, dajte si pozor na príjazdovú cestu. Väčšinou sa v zime neudržiava, nedostanete sa teda na svoj pozemok. Znie to možno romanticky, ale brodiť sa snehom s batohmi na chrbte..., nebude vás to dlho baviť. Na Slovensku je mnoho krásnych menších obcí, ktoré sú už sami o sebe „pánu bohu za chrbtom“. Zoženiete tu staršie domčeky s primeranými pozemkami za nižšie ceny, ktoré sú v zastavanom území obce. Budete mať pocit samoty, ale oceníte blízkosť civilizácie - potraviny, pohostinstvo, dopravné spojenie... A domáci vám budú pozemok strážiť, všetko majú pod drobnohľadom. Chalupa v obci je dobrou voľbou aj pre tých, ktorí časom plánujú odisť z väčších miest a usadiť sa tu v neskoršom veku.

Dnešný realitný trh nám ponúka veľké množstvo nehnuteľností od 10 000 eur až po niekoľko stotisícové ponuky. Je na zvážení, či máte chuť rekonštruovať a tráviť voľné chvíle pri miešačke a lopate, alebo zainvestujete a od prvého dňa užívate výhody „hotového“ bývania.

V prípade financovania kúpy na hypotéku vyberajte domy, ktoré sú na liste vlastníctva písané ako rodinné domy. Na rekreačný objekt vám banka požičia menej, budete teda potrebovať vyšší vstupný kapitál. Za zváženie stojí aj kúpa veľmi starého domu na väčšom pozemku za minimum peňazí. Môžete tu postaviť nový dom, prípadne dva tri menšie rekreačné objekty a prenajímať ich. Rodičia často myslia na budúcnosť svojich detí. Investícia do pôdy (zeme) nikdy nestratí na hodnote. Sami si tu môžu neskôr vybudovať vlastné bývanie.

Medzi ďalšie dôležité faktory patria susedia. Každý túži po dobrých susedoch. Môžete mať chalupu aj na lazoch, kde sú len tri domy, ale ak bude sused robiť „prieky“, vaša oáza pokoja sa zmení na trápenie. Myslite aj vy na susedov, aby ste im neznepríjemňovali život napríklad tým, že budete tráviť víkendy a prázdniny vo veľkých skupinách a hlukom im znížite kvalitu bývania. V tomto prípade treba hľadať bývanie na samote.

V prípade kúpy starého domu si treba dať pozor na statiku, nosné múry musia byť v poriadku. Starú strechu nie je problém vymeniť, aj spolu s trámami, nie je to však lacná záležitosť. Elektrika je veľkou výhodou (pre väčšinu z nás nevyhnutnosťou), existujú však aj náhradné zdroje. V letných mesiacoch je denné svetlo takmer do 22. hodiny. Prívod vody je tiež dôležitý, informujte sa aj na možnosť mať vlastnú studňu.

Nekupujte zbytočne veľký pozemok, aby ste od piatku do nedele nemuseli behať s kosačkou. Chcete si predsa oddýchnuť. Tiež sú zbytočné pozemky so strmými kopcami, pretože ho nikdy nevyužijete, bude vám len na obtiaž. V chladnejších dolinách medzi stromami nečakajte slnko od rána do večera, ani teplé večery s posedením na terase. Treba si uvedomiť, že v studenších oblastiach teplota klesá aj v horúcom lete pod 15 stupňov. Ak túžite po teplých večeroch voľte radšej južnejšie oblasti a otvorenejšiu krajinu. Nezabudnite sa informovať do akej svetovej strany sú otočené okná. Ak na sever, slnko vám do nich nezasvieti celý deň. Čím sú okná menšie, tým menej svetla sa dostane do interiéru.

Každý ale má iné predstavy o dokonalej nehnuteľnosti. Napíšte si preto na papier základné požiadavky a držte sa ich. Treba si však uvedomiť, že dokonalá nehnuteľnosť neexistuje a pri kúpe budete musieť urobiť malé kompromisy. Chalupu vyberajte aj srdcom. Keď do nej vstúpite a cítite sa v nej od prvého momentu príjemne, ostane to tak zväčša navždy. Vtedy sa pýtajte makléra, čo je na danej nehnuteľnosti veľké plus a naopak kde ako maklér vidí negatíva. Dobrý maklér vám nič nezatají a keďže predal a videl mnoho domov, vie vám skutočne dobre poradiť. Nech už plánujete kúpu kdekoľvek na Slovensku, na našej stránke www.haloreality.sk nájdete širokú ponuku rekreačných domov, pôsobenie máme po celom Slovensku.

Mgr. Kristína
Jediná

0917 436 749
Váš osobný realitný maklér Dunajská Streda
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 439 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 439)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4439 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4439 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia