Sprievodný list pre kataster

Predaj nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Kúpno-predajná zmluva na dom obsahuje troch predávajúcich a dvoch kupujúcich. Do návrhu na zápis vlastníckeho práva a povolenie vkladu treba zapísať všetkých účastníkov konania alebo stačí jeden kupujúci a jeden predávajúci?

Odpoveď:

Návrh na vklad do katastra nehnuteľností je sprievodný list pre kataster, čo sa má s listom vlastníctva urobiť. Žiadateľ/navrhovateľ môžu byť obaja alebo len jedna zmluvná strana napríklad kupujúci. V texte návrhu musia byť citované obe zmluvné strany a ich údaje z kúpnej zmluvy aj predmet zmluvy a kto na koho čo prevádza. Návrh podpisujú iba navrhovatelia uvedený v hlavičke návrhu. Nezabudnite, že k návrhu idú aj prílohy, ktoré musia byť uvedené dole v návrhu ako prílohy: napr. 2x kúpna zmluva, kolky a iné potrebné doklady. Kataster potrebuje jedno vyhotovenie a minimálne jedno vyhotovenie si dajte potvrdiť pre Vás, aby ste mali doklad, kedy ste návrh na vklad podali na kataster do podateľne.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia