Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Obhliadka tej istej nehnuteľnosti s viacerými realitnými kanceláriami

Boli sme na obhliadke tej istej nehnuteľnosti s dvoma rôznymi realitnými kanceláriami, keď ju chceme kúpiť hrozí nám pokuta?
OTÁZKA OD VÁS

Boli sme na obhliadke pozemku s realitným agentom č.1. O pár dní neskôr sme prišli na obhliadku s realitným agentom č.2 (iná realitka). U oboch sme podpísali záznam o prehliadke, kópiu nám dal iba agent č.2. Kúpu pozemku by sme chceli urobiť cez agenta č.2 ale keď sa to dozvedel agent č.1 tak nám povedal, že kúpiť musíme cez neho keďže on nám to ukázal ako prvý inak zaplatíme pokutu. Neviem čo všetko bolo v zázname o prehliadke u agenta č.1 ale agent č.2 má klauzulu, že ak záujemca uskutoční prevod vlastníckych alebo nájomných práv z predvádzanej nehnuteľnosti na svoju osobu bez účasti sprostredkovateľa ktorý nehnuteľnosť predvádzal, tak potom záujemca sa zaväzuje vyplatiť sprostredkovateľovi zmluvnú pokutu vo výške provízie. Predpokladám, že agent č.1 mal v zázname niečo podobné. Môže agent č.1 od nás vymáhať pokutu keď prevod uskutočníme cez agenta č.2? Alebo môže agent č.2 vymáhať pokutu keď prevod uskutočníme cez agenta č.1? V oboch prípadoch sa prevod uskutoční či už bez agenta č.1 alebo agenta č.2. Veď nie je možné aby sme prevod uskutočňovali cez oboch naraz čiže u jedného z nich tu klauzulu porušíme. Za odpoveď ďakujem.

ODPOVEĎ:

Na začiatok vôbec nerozumieme tomu, prečo ste sa rozhodli navštíviť ten istý pozemok na predaj s dvoma realitnými kanceláriami. Záznam o prehliadke nehnuteľnosti, ktorý ste podpísali, je dôkazom toho, že vám realitka pozemok ukázala a zoznámila vás s predávajúcim aj keď nebol prítomný. Nikto samozrejme nepracuje zadarmo a to že tam niekto s vami bol, tak venoval vám svoj čas a spravili ste mu aj náklady. Je samozrejme na vás, pre ktorú kanceláriu sa rozhodnete, ale musíte si byť vedomí, že keď danú nehnuteľnosť kúpite (a je jedno cez ktorú realitnú kanceláriu) a nebudete chcieť zaplatiť zmluvnú pokutu, budete musieť navyše znášať súdne poplatky a náklady na právnikov. Obe realitné kancelárie sú v práve a majú na to aj potrebné dokumenty a dôvody.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 439 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 439)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4439 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4439 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia