Neodovzdané kľúče od kúpenej nehnuteľnosti

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Majiteľ nám k dátumu uvedenom na zmluve neodovzdal od nehnuteľnosti kľúče, čo máme robiť?

Odpoveď:

Ak tam má bývalý majiteľ svoje osobné veci, tak ho písomne alebo so svedkami ústne vyzvite aby nehnuteľnosť opustil a vypratal ju do nejakého termínu a riadne ju odovzdal. Ak tak neurobí, tak objednáte kontajner a vypracete mu jeho osobné veci na verejnú skládku. Ak sa bojíte toto urobiť a chcete sa pridržiavať zákona a ste vlastníkom nehnuteľnosti riadne zapísaným na liste vlastníctva, tak ho písomne vyzvite (napíšte mu prípadne aj pokutu za každý deň omeškania - prenájom vašej kúpenej nehnuteľnosti) a určite mu presný nový termín odovzdania. List podajte na pošte aj s doručenkou o prevzatí zásielky, aby ste mali doklad. Ak tak neurobí obráťte sa na políciu SR, nakoľko bývalí majiteľ neprávom užíva váš majetok a podajte na neho trestné oznámenie. Samozrejme takéto veci riešte až po dátume dohodnutom v kúpnej zmluve a nikdy nie dopredu, nakoľko vám kľúče môže odovzdať úplne posledný deň.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia