Neodovzdané kľúče od kúpenej nehnuteľnosti

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Majiteľ nám k dátumu uvedenom na zmluve neodovzdal od nehnuteľnosti kľúče, čo máme robiť?

Odpoveď:

Ak tam má bývalý majiteľ svoje osobné veci, tak ho písomne alebo so svedkami ústne vyzvite aby nehnuteľnosť opustil a vypratal ju do nejakého termínu a riadne ju odovzdal. Ak tak neurobí, tak objednáte kontajner a vypracete mu jeho osobné veci na verejnú skládku. Ak sa bojíte toto urobiť a chcete sa pridržiavať zákona a ste vlastníkom nehnuteľnosti riadne zapísaným na liste vlastníctva, tak ho písomne vyzvite (napíšte mu prípadne aj pokutu za každý deň omeškania - prenájom vašej kúpenej nehnuteľnosti) a určite mu presný nový termín odovzdania. List podajte na pošte aj s doručenkou o prevzatí zásielky, aby ste mali doklad. Ak tak neurobí obráťte sa na políciu SR, nakoľko bývalí majiteľ neprávom užíva váš majetok a podajte na neho trestné oznámenie. Samozrejme takéto veci riešte až po dátume dohodnutom v kúpnej zmluve a nikdy nie dopredu, nakoľko vám kľúče môže odovzdať úplne posledný deň.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI