Pozor na malé realitné kancelárie

Realitná kancelária Ľubor Mäsiar

Na realitnom trhu sa množia nové malé regionálne realitné kancelárie, ktoré sa snažia konkurovať silnej sieti veľkých realitných kancelárií. V nemom úžase sme zistili, že takéto RK ponúkajú nehnuteľnosti za ceny ktoré chcú majitelia (takže bez provízie RK) a čo je zarážajúce za ceny ešte nižšie. V praxi to znamená, že zavádzajú našich klientov ako predávajúcich, tak aj kupujúcich a robia tým zlé meno všetkým realitným kanceláriám.

Preto si dávajte pozor hlavne:

Prvým rozdielom je cena nehnuteľností. Veľa drobných kancelárii za účelom predať aspoň nejakú nehnuteľnosť inzeruje cenu vašej nehnuteľnosti bez provízie RK, ktorú vám ako kupujúcim oznámi neskôr, alebo vám ako predajcom ohlási spôsobom, klient by to aj kúpil, keby ste išli s cenou dole. Ak im na to naletíte zaplatíte im províziu práve vy. Preto si skontrolujte si na webe RK či Vám sedí cena a rozhodne sa nedajte oklamať s frázami typu - cena bez provízie, alebo cena v RK.

Sú tiež RK, ktoré za každých okolností trvajú na podpise exkluzívnych zmlúv a veľakrát nedajú klientom čas poriadne si preštudovať čo podpisujú a dokážu vám narozprávať plno nezmyslov, hlavne majú všetci kupcov a to danú nehnuteľnosť ešte klienti ani nevideli. Takto sa upíšete trvale, alebo na určité obdobie realitnej kancelárií a nebudete si môcť predávať nehnuteľnosť sami, aj keby ste si našli kupcov. Je veľmi dobre vybrať si iba jednu RK. Vyberte si ale takú ktorá je zárukou, že dokáže predať vašu nehnuteľnosť, má kompletný právny servis, investuje dostatok financií do reklamy nehnuteľnosti a čo je hlavne maklér sa vám bude dostatočne časovo venovať a neustále s vami komunikovať.

V prípade ak realitná kancelária ponúka vašu nehnuteľnosť za veľmi nízku províziu RK natíska sa nám otázka: za čo zaplatí právnika, kolky za vklad vlastníckeho práva, overovanie podpisov, províziu makléra, štátu dane, kanceláriu a hlavne za čo zaplatí inzerciu, aby mohla v dostatočnej miere inzerovať vašu nehnuteľnosť. Je nám jasné, že nikto nepracuje zadarmo, alebo nebodaj na obchode ešte prerobil.

A na záver to najdôležitejšie, väčšina realitných RK vám garantuje právny servis, ale v skutočnosti si všetky zmluvy robia sami. Ak chcete mať istotu pýtajte si telefónny kontakt na ich právnika a telefonicky si ho preverte a hlavne trvajte na tom, aby provízia RK bola zapísaná v kúpnych zmluvách a započítaná do kúpnej ceny nehnuteľnosti, ktorá sa predáva. Čo ak sa rozhodnete predať ju skôr ako za 5 rokov, prečo by ste potom mali platiť vyššie dane.

A čo s maklérom, ktorý vám do telefónnu zatají skutočnosť, že je realitný maklér a až na obhliadke vašej nehnuteľnosti vám túto skutočnosť prezradí? To už necháme na vašom zvážení. Ale čo asi tak bude nasledovať z jeho strany ďalej, keď už vás klamal na úplnom začiatku...

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia