Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Pozor na malé realitné kancelárie

Aký sú hlavné rozdiely medzi malými regionálnymi kanceláriami a silnými celoslovenskými...

Na realitnom trhu sa množia nové malé regionálne realitné kancelárie, ktoré sa snažia konkurovať silnej sieti veľkých realitných kancelárií. V nemom úžase sme zistili, že takéto RK ponúkajú nehnuteľnosti za ceny ktoré chcú majitelia (takže bez provízie RK) a čo je zarážajúce za ceny ešte nižšie. V praxi to znamená, že zavádzajú našich klientov ako predávajúcich, tak aj kupujúcich a robia tým zlé meno všetkým realitným kanceláriám.

Preto si dávajte pozor hlavne:

Prvým rozdielom je cena nehnuteľností. Veľa drobných kancelárii za účelom predať aspoň nejakú nehnuteľnosť inzeruje cenu vašej nehnuteľnosti bez provízie RK, ktorú vám ako kupujúcim oznámi neskôr, alebo vám ako predajcom ohlási spôsobom, klient by to aj kúpil, keby ste išli s cenou dole. Ak im na to naletíte zaplatíte im províziu práve vy. Preto si skontrolujte si na webe RK či Vám sedí cena a rozhodne sa nedajte oklamať s frázami typu - cena bez provízie, alebo cena v RK.

Sú tiež RK, ktoré za každých okolností trvajú na podpise exkluzívnych zmlúv a veľakrát nedajú klientom čas poriadne si preštudovať čo podpisujú a dokážu vám narozprávať plno nezmyslov, hlavne majú všetci kupcov a to danú nehnuteľnosť ešte klienti ani nevideli. Takto sa upíšete trvale, alebo na určité obdobie realitnej kancelárií a nebudete si môcť predávať nehnuteľnosť sami, aj keby ste si našli kupcov. Je veľmi dobre vybrať si iba jednu RK. Vyberte si ale takú ktorá je zárukou, že dokáže predať vašu nehnuteľnosť, má kompletný právny servis, investuje dostatok financií do reklamy nehnuteľnosti a čo je hlavne maklér sa vám bude dostatočne časovo venovať a neustále s vami komunikovať.

V prípade ak realitná kancelária ponúka vašu nehnuteľnosť za veľmi nízku províziu RK natíska sa nám otázka: za čo zaplatí právnika, kolky za vklad vlastníckeho práva, overovanie podpisov, províziu makléra, štátu dane, kanceláriu a hlavne za čo zaplatí inzerciu, aby mohla v dostatočnej miere inzerovať vašu nehnuteľnosť. Je nám jasné, že nikto nepracuje zadarmo, alebo nebodaj na obchode ešte prerobil.

A na záver to najdôležitejšie, väčšina realitných RK vám garantuje právny servis, ale v skutočnosti si všetky zmluvy robia sami. Ak chcete mať istotu pýtajte si telefónny kontakt na ich právnika a telefonicky si ho preverte a hlavne trvajte na tom, aby provízia RK bola zapísaná v kúpnych zmluvách a započítaná do kúpnej ceny nehnuteľnosti, ktorá sa predáva. Čo ak sa rozhodnete predať ju skôr ako za 5 rokov, prečo by ste potom mali platiť vyššie dane.

A čo s maklérom, ktorý vám do telefónnu zatají skutočnosť, že je realitný maklér a až na obhliadke vašej nehnuteľnosti vám túto skutočnosť prezradí? To už necháme na vašom zvážení. Ale čo asi tak bude nasledovať z jeho strany ďalej, keď už vás klamal na úplnom začiatku...

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 434 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 434)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4434 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4434 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia