Čo zahŕňajú služby realitnej kancelárie

Všeobecné informácie Ľubor Mäsiar

Často sa v praxi stretávame s prehnanými požiadavkami našich klientov hlavne zo strany kupujúcich, aby sme im uhradili rôzne služby, ktoré súvisia s kúpou nehnuteľnosti. Často sú to však služby, ktoré nie sú predmetom podnikania realitnej kancelárie súvisiace s predmetom živnosti - realitnej činnosti.
V prvom rade si musíme objasniť, že za služby vo forme provízie platí realitnej kancelárii predávajúca a nie kupujúca strana. Jej prvoradou úlohou je preto nájsť vlastníkovi nehnuteľnosti záujemcu o kúpu nehnuteľnosti a zrealizovať celý obchod. Od vypracovania kúpnych zmlúv až po zanesenie na kataster. V žiadnom prípade sa nezaväzuje vybaviť záujemcovi o kúpu hypotekárny úver a uhradiť všetky finančné náklady s tým spojené. Žiadna realitná kancelária na takéto služby v predmete podnikania realitná činnosť nemá živnostenské oprávnenie.
Záujemca o kúpu skladá realitnej kancelárií rezervačný poplatok na kúpu nehnuteľnosti, ktorý sa započítava do celkovej kúpnej ceny nehnuteľnosti. Predávajúcu stranu a ani realitnú kanceláriu v podstate nezaujíma, kde si záujemca o kúpu peniaze požičia. Žiadna seriózna realitná kancelária, ktorá poctivo priznáva všetky provízie nemôže uhradiť záujemcom o kúpu služby spojené s vybavovaním hypotekárneho úveru, ako je odhad nehnuteľnosti, poplatky v banke a kolky za záložné zmluvy na kataster. Nie je možné aby realitná kancelária platila klientom nadštandardné služby, ako sú napríklad sťahovacie služby, maľovanie bytu a podobne.
Činnosť realitnej kancelárie sa končí podpísaním kúpnych zmlúv, finančným vysporiadaním oboch zmluvných strán a zanesením príslušnej dokumentácie spojenej s prevodom nehnuteľnosti na príslušný okresný úrad odbor katastrálny.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia