Na čo si dať pozor pri kúpe pozemku

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Kupujeme s manželom pozemok neďaleko Martina. Chceme si dať na ňom postaviť dom na kľúč, na čo by sme si mali pri kúpe dávať pozor?

V prvom rade je vždy na kupujúcom, aby si dobre premyslel, čo na pozemku chce stavať. Akú budovu a za akým účelom, jej šírku a výšku a podobne, pretože musíte dodržať odstupy od okraja pozemku ako aj maximálnu povolenú zastavanosť. Vaše prvé kroky by mali smerovať na obecný alebo mestský úrad na stavebné oddelenie a popýtať sa na územný plán obce, či vám bude na vami požadovaný účel, stavbu rodinného domu vydané stavebné povolenie. Nespoliehajte sa na predávajúceho ani sprostredkovateľa (realitnú kanceláriu), čo vám budú tvrdiť, len vy viete akú máte o budúcej stavbe predstavu. Územný plán obce - mesta sa mohol zmeniť v priebehu roka a predávajúci o tom ani netuší. V kúpnej zmluve nie je nikdy uvedené za akým účelom sa pozemok predáva. Dá sa iba vyčítať z listu vlastníctva, či sa jedná o ornú pôdu, záhrady alebo už zastavené plochy a nádvoria. Treba si tiež pozrieť katastrálnu mapu. Zakreslenie parciel v teréne, či sa naozaj ležia tak, ako vám boli pri prehliadke prezentované. Treba si tiež pri zisťovaní stavebného povolenia zistiť, či a aké ochranné pásma sa viažu na danú parcelu a ako ďaleko sú prípojky na inžinierske siete. A až potom, ak je všetko v poriadku podpisovať kúpnu zmluvu s predávajúcim.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia