Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Ako sa zbaviť starých elektrospotrebičov

Pokazil sa vám v byte, či rodinnom dome elektrospotrebič a kúpili ste si nový? Ako sa zbaviť starého spotrebiča, aké sú možnosti a čo by ste určite nemali robiť? Viac v našej poradni.

Preč sú časy, keď sa vám doma pokazil starý elektrospotrebič a vy ste ho mohli vyhodiť do komunálneho odpadu, prípadne len vedľa neho položiť. Ak by ste to spravili teraz a náhodou vás uvidí sused, prípadne okoloidúci, ktorý vás ešte aj odfotí, máte o problém postarané. Aktuálny zákon o odpadoch hovorí, že akýkoľvek odpad položený mimo kontajner, je čierna skládka (!) a hrozí vám sankcia, ktorá je pri elektroodpade ešte vyššia a to aj v prípade, že ho vyhodíte do kontajnera. Ako sa teda zbaviť vášho starého spotrebiča? Máte niekoľko možností.

Recyklácia spotrebiča

Všetky mestá a väčšina obcí má miestne recyklačné strediská alebo zberné dvory, ktoré prijímajú staré elektrospotrebiče na recykláciu. Tieto miesta odoberú váš elektronického odpadu a zabezpečia jeho recykláciu na ďalšie využitie materiálu (plast, vzácne kovy, železo). V prípade, že donesiete bežné množstvo, je to po preukázaní sa OP vždy zadarmo.

Zberné akcie

Niektoré obce alebo miestne organizácie organizujú zberné akcie, počas ktorých môžete odložiť svoje staré elektrospotrebiče na dočasné zberné miesta alebo prinesiete k zbernému autu, ktoré má presný rozpis, kedy pred ktorým domovým blokom takýto elektroodpad zadarmo odvezie.

Návrat do obchodu

Kamenné obchody a niektoré eshopy ponúkajú program na zber starých zariadení pri kúpe nových. Tieto programy umožňujú zákazníkom vrátiť staré spotrebiče, ktoré sú potom správne zlikvidované. Výhodou je, že pri donáške nového spotrebiča do vášho bytu, či domu vám starý hneď aj zoberú (práčku, chladničku, umývačku), nevýhodou je, že si za to účtujú dopravné, ktoré nebýva nezanedbateľné, ale ušetrí vám kopec námahy a času.

Oprava starého spotrebiča

Máte v byte, rodinnom dome, či chalupe práčku, chladničku, umývačku riadu, ktoré sa pokazili a nie sú to až tak staré spotrebiče? Zvážte, či nezavolať skôr opravára, ako ich z domu vyhodiť, je to ekologickejšie a často lacnejšie, hlavne pri veľkých spotrebičoch. Navyše v roku 2023 bol prijatý zákon, keď musia výrobcovia garantovať možnosť kúpi náhradných dielov do každého elektronického výrobku po dobu minimálne 5 rokov.

Recyklácia nie je až tak zadarmo

Vedeli ste, že... - Pri kúpe každého domáceho spotrebiča platíte vždy recyklačný poplatok, ktorý je určený na jeho ekologickú recykláciu? Práve preto máte nárok na bezplatné odovzdanie na príslušné miesta - vlastne to nie je až také bezplatné, zaplatili ste si za to pri kúpe a ani o tom pravdepodobne neviete!

Je dôležité vedieť, že elektrospotrebiče by nemali byť vyhadzované do bežného komunálneho odpadu, nielen z dôvodu hroziacej pokuty, ale hlavne ochrany prírody a plytvania materiálmi, ktoré sa dajú recyklovať a znova použiť. Navyše elektronika obsahuje nebezpečné látky a chemikálie, ktoré môžu poškodiť životné prostredie na veľa rokov a mnoho generácii.

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 666 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 666)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4666 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4666 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia