Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Jednorazový, mimoriadny daňový bonus zo zvýšenej splátky k úverom na bývanie za rok 2023

Tento jednorazový, mimoriadny daňový bonus zo zvýšenej splátky úveru na bývanie, ktorý si bude možné uplatniť len v rámci zdaňovacieho obdobia za rok 2023. Ako treba postupovať a aké sú podmienky pre jeho získanie?

V tomto prípade ide o jednorazový, mimoriadny daňový bonus zo zvýšenej splátky úveru na bývanie, ktorý si bude možné uplatniť len v rámci zdaňovacieho obdobia za rok 2023 (v roku 2024 si už klient uplatňuje mesačný príspevok na zvýšenú splátku úveru!). Nárok na príspevok sa týka úverov, pri ktorých v roku 2023 nastal nárast úroku a zvýšenie splátky úveru z dôvodu zmeny úrokovej sadzby.

Čo klient bonusom získa?

  • Daňovým bonusom zo zvýšenia zaplatenej splátky je suma vo výške 75% z rozdielu medzi zaplatenou nižšou priemernou ročnou splátkou v roku 2022 a zaplatenou vyššou ročnou splátkou v roku 2023, najviac však do výšky 1 800 € za rok (150€ za mesiac).
  • Ak k zmene výšky splátky došlo v priebehu roka 2023, daňovník má nárok na pomernú časť daňového bonusu zo zvýšenia zaplatenej splátky pripadajúcu na počet kalendárnych mesiacov v roku 2023, a to od mesiaca, v ktorom došlo k zvýšeniu zaplatenej splátky oproti výške zaplatenej priemernej splátky v roku 2022 v mesačnej výške najviac 150 €.

Ak má klient zároveň nárok aj na daňový bonus pre mladých, môže si vybrať, ktorý si uplatní!

Aký je postup uplatnenia bonusu?

  • banka klientovi vydá nové Potvrdenie pre mimoriadny daňový bonus
  • klient si bonus uplatňuje mimoriadny daňový bonus rovnako ako pri bonuse pre mladých v rámci ročného zúčtovania u zamestnávateľa alebo v rámci daňového priznania

Aké sú podmienky získania?

  1. tento nárok sa týka úverov, pri ktorých v roku 2023 došlo k nárastu úroku a ku zvýšeniu splátky úveru z dôvodu zmeny úrokovej sadzby
  2. je to úver s účelom bývania: kúpa, výstavba, rekonštrukcia, prípadne refinančná hypotéka v kombinácii s jedným z účelov (POZOR - pokiaľ je účelom iba refinancovanie, konsolidácia alebo ide o bezúčelovú hypotéku, nie je nárok na daňový bonus)
  3. neprihliada sa na to, kedy bola zmluva uzavretá
  4. VEK - nárok je bez ohľadu na vek žiadateľov/dlžníkov na úvere
  5. úver na bývanie bol poskytnutý na tuzemskú nehnuteľnosť určenú na bývanie, slúžiacu výlučne k vlastnému trvalému bývaniu oprávnenej osoby, oprávnenej osoby spolu s blízkymi osobami alebo fyzickej osoby, ktorá je manželom, dieťaťom alebo rodičom oprávnenej osoby.
  6. dôležitou podmienkou je maximálna hranica príjmu - priemerný mesačný príjem dlžníka môže byť najviac 2 086,40 € (1,6-násobok priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v SR podľa Štatistického úradu SR za kalendárny rok 2022). V prípade viacerých žiadateľov sa hranica príjmu násobí počtom žiadateľov, napríklad u 2 žiadateľov je to 4 172,80 € (3,2- násobok priemernej mzdy), pričom ich príjmy sa sčítavajú (ak jeden z nich prekročí 2 086,40 € ale v súčte príjmov spĺňajú limit 4 172,80 €, stále je nárok na bonus).

Emília
Palkovičová

0915 494 157
Váš osobný realitný maklér Malacky, Senica
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 666 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 666)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4666 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4666 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia