Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Fotovoltické panely základné informácie

Ak zvažujete kúpu a inštaláciu fotovoltických panelov na vašej nehnuteľnosti ako vhodnej alternatívy pre získanie elektrickej energie, prečítajte si zopár užitočných informácií...

Čo sú fotovoltické panely a ako fungujú?

Fotovoltické panely využívajú a absorbujú energiu zo slnka prostredníctvom článku a vyrábajú tak energiu, ktorú môžete použiť na prevádzku v domácnosti (vykurovania, tepelného čerpadla, osvetlenia, či pre domáce spotrebiče) alebo ju predať do verejnej distribučnej siete.

Hlavné výhody vlastnej fotovoltaiky

  • využitie slnečnej energie na výrobu elektriny na pokrytie spotreby v domácnosti
  • možnosť predaja vyrobenej elektriny do distribučnej siete
  • energetická nezávislosť
  • šetrnosť k životnému prostrediu
  • možnosť používať elektrické spotrebiče aj tam, kde nie je verejná sieť elektriny

Aká je cena? Môžem získať nejakú dotáciu od štátu?

V závislosti od typu, veľkosti zvoleného systému a konštrukcie budovy, kde budú panely pripevnené, sa náklady výrazne líšia. Pri bežnom rodinnom dome je bežná cena 6 - 8 tisíc za kompletnú inštaláciu a pripojenie (bez fyzickej batérie). V tejto sfére je aktuálny pokrok enormný a ceny neustále klesajú, a naopak, účinnosť panelov sa rapídne zvyšuje.

Všeobecne platí:

  • čím silnejší fotovoltaický systém (generujucí viac elektriny) zvolíte, tým bude drahší, no zároveň vám pokryje väčšiu spotrebu energie bytu, domu, chalupy a tým pádom aj viac ušetrí
  • konvenčné fotovoltické panely sú výrazne lacnejšie ako škridle so zabudovanou fotovoltikou (existuje krytina, ktorá vyzerá ako bežná strešná škridla, no generuje elektrinu)
  • vyrobenú elektrinu viete aj "predávať" do elektrickej verejnej siete, alebo ukladať do batérie (svojej alebo virtuálnej), ale najviac získate, ak ju máte kde okamžite spotrebovať

Vďaka projektu - Zelená domácnostiam je možné získať aktuálne maximálny príspevok od štátu vo výške 4 025€. Podmienky pre dotácie a druhy príspevkov je treba stále sledovať, pretože sa neustále menia a veľakrát sú vyhlásené len na krátke obdobie. Takúto dodávku a montáž musí vykonávať len certifikovaná firma.

Čo ak mám slabšie panely ako potrebujem alebo naopak silnejšie?

V prípade, že máte slabšie panely, ako potrebujete na chod domácnosti, alebo ak je zamračené, systém sám rozpozná potrebu napájania z verejnej siete. Naopak, ak bude vyrobená energia vyššia ako aktuálne potrebujete, vyrobená energia sa uloží do vašej batérie. Ak vlastné batérie nemáta, môžete využiť služby rôznych spoločností, ktoré ponúkajú ukladanie vo virtuálnej batérie alebo mať zmluvu s vaším distribútorom elektriny na odvádzanie prebytkov do siete.

Kde všade je možné namontovať a využiť fotovoltaické panely?

Výhodou bežných fotovoltaických panelov je ich univerzálnosť. Dajú sa namontovať na strechu vášho rodinného domu, chalupy, či bytového domu, unimobunky... a dokonca nezáleží ani na tom, či je strecha rovná, alebo sedlová. Časté využitie je aj na samotách, kde nie je možné napojiť nehnuteľnosť na verejnú elektrickú sieť.

Aká je predpokladaná úspora elektriny?

Konečná ročná úspora závisí od viacerých faktorov - sklon strechy, orientácia panelov ale hlavne počet slnečných dní vo vašej lokalite. Systém s 2,5 kWp (sila fotovoltaických panelov) zabezpečí asi 50% ročnej spotreby elektriny v bežnej domácnosti. Návratnosť vstupných nákladov na kúpu a montáž fotovoltaických panelov je 5 až 15 rokov.

Emília
Palkovičová

0915 494 157
Váš osobný realitný maklér Malacky, Senica
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 838 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 838)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4838 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4838 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia