Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Kúpa družstevného bytu

Nekupujete byt v osobnom vlastníctve, ale iba členské právo. Aké sú s tým spojené problémy?
OTÁZKA OD VÁS

Hneď na začiatku by ste mali vedieť, že nekupujete byt v osobnom vlastníctve, ale iba členské práva a povinnosti k družstevnému bytu. V praxi to znamená, že nebudete jeho vlastníkom. Nebudete zapísaný na liste vlastníctva , ako jeho majiteľ, pretože byt zostáva naďalej vo vlastníctve bytového družstva. Vy máte len právo byt užívať, ak by ste chceli takýto byť zakladať v prospech banky cez hypotekárny úver, žiadna banka vám úver na družstevný byt nedá.

Mali by ste navštíviť príslušné bytové družstvo, ktoré byt spravuje a vyžiadať si stanovy bytového družstva. Samotný prevod členstva na tretiu osobu na základe dohody nepodlieha súhlasu predstavenstva družstva. Prevod podielu družstevného bytu na tretiu osobu po vyplnení formulárov a zaplatení poplatkov vybavíte za jeden deň. V prípade ak sa rozhodnete už ako člen družstva odkúpiť si byt do OV, musíte podať na predstavenstvo družstva žiadosť o odkúpenie a tá na svojom zasadnutí rozhodne vo váš prospech. Po splatení prípadných vašich podlžností voči družstvu , ako správcovi a po splatení anuity, čo je zostávajúca časť finančných prostriedkov, ktoré splácate družstvu ako členský podiel ( dnes je to rádovo do 2.000,- EUR). Anuita sa spláca v nájomnom. V prípade ak ju splatíte, malo by vám družstvo okamžite oznámiť, či chcete byt previesť do vášho osobného vlastníctva, alebo nie. Pretože splátky anuity sú veľmi nízke, môžete ju v niektorých prípadoch splácať rádovo ešte aj viac ako desať rokov. Preto je pre vás výhodnejšie ako náhle vám to umožnia vaše finančné možnosti, požiadať o predčasné splatenie anuity a odkúpenie bytu do osobného vlastníctva. Mali by ste si tiež vedieť, že v prípade ak sa rozhodnete byt predať, máte väčšiu šancu získať za predaj viac peňazí, ak je byt váš v osobnom vlastníctve než družstevný . Pretože dnes je na trhu veľmi málo záujemcov, ktorý kupujú celý byt len za hotovosť. A nezabudnite tiež na daň z predaja nehnuteľnosti, ktorú musíte zaplatiť príslušnému daňovému úradu v prípade, ak ste ho odkupovali od družstva a nemáte ho v osobnom vlastníctve viacej ako 5 rokov a nadobudli ste ho po 01.01.2011 budete platiť daň 19% z celkovej predajnej ceny.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 758 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 758)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4758 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4758 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia