Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

5 chýb pri predaji nehnuteľnosti, ktorým je dobré sa radšej vyhnúť

V tomto článku sa spoločne pozrieme na 5 častých chýb, ktorých sa predávajúci často dopúšťajú a pre úspešný a bezproblémový predaj nehnuteľnosti je dobré sa im radšej vyhnúť.

1. Nesprávne určenie ceny nehnuteľnosti

Jednou z najčastejších chýb, ktorú predávajúci robia, je nesprávne určenie ceny nehnuteľnosti. Buď stanovia príliš vysokú cenu (takmer 99 percent majiteľov), čo môže odplašiť potenciálnych kupcov, alebo príliš nízku cenu (aj to sa stáva), čo môže viesť k strate peňazí. Odporúčam vám, aby ste si dôkladne preštudovali trh a poradili sa s odborníkom, ktorý vám pomôže určiť správnu cenu.

Nedostatočná príprava nehnuteľnosti na predaj

Ďalšou častou chybou predávajúcich je nedostatočná príprava nehnuteľnosti na predaj. To znamená, že nehnuteľnosť nie je dostatočne upravená, aby sa dala urobiť čo najlepšia prezentácia – fotografie, video, 3D sken nehnuteľnosti. Treba si uvedomiť, že zmyslom prezentácie/inzerátu je zaujať potencionálneho kupcu, aby bol ochotný prísť a začať jednať o kúpe. Odporúčam vám, aby ste si dôkladne prešli nehnuteľnosť a zabezpečili, aby bola v čo najlepšom stave. To môže zahŕňať drobné opravy, úpravy záhrady, upratanie osobných vecí a pod..

Nesprávne zvolený realitný maklér

Ďalšou chybou, ktorú predávajúci robia, je nesprávne zvolený realitný maklér. Niektorí predávajúci si vyberajú maklérov len na základe výšky provízie – čím menšia provízia, tým lepší maklér alebo na základe informácie, „za koľko viete tú našu nehnuteľnosť predať?“, a to štýlom, ten kto povie vyššiu sumu, ten je najlepší. Viem, že je to lákavé, ale naozaj nie je najlepší maklér ten, ktorý vám sľúbi najvyššiu (často nereálnu) predajnú cenu. Odporúčam vám, aby ste si vybrali makléra na základe jeho skúseností, referencií a služieb, ktoré ponúka.

Nedostatočná marketingová stratégia

Ďalšou chybou, ktorú predávajúci robia, je nedostatočná marketingová stratégia. Ak chcete, aby sa vaša nehnuteľnosť predala rýchlo a za dobrú cenu, musíte mať efektívnu marketingovú stratégiu. Inzercia bez fotografií priláka viac špekulantov ako serióznych záujemcov o kúpu.

Nesprávna komunikácia so záujemcami o kúpu

Poslednou, ale nie najmenej dôležitou chybou, ktorú predávajúci robia, je nesprávna komunikácia s kupcami. Tu sa radí najťažšie. Nie každý je obchodník a videl som mnohokrát, ako si sľubného kupujúceho majitelia „odplašili“ nesprávnou komunikáciou alebo nevhodnou poznámkou. Ak chcete predať nehnuteľnosť a nemáte skúsenosti s predajom, obrátil by som sa na skúseného makléra. Vždy je lepšie mať pri sebe niekoho skúseného ako sa učiť na vlastných chybách.

Mgr. Marián
Hlavna

0944 515 056
Manažér pobočky Liptovský Mikuláš
Váš osobný realitný maklér Liptovský Mikuláš
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 760 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 760)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4760 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4760 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia