Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

S čím treba počítať pri rekonštrukcii nehnuteľnosti?

Skôr ako sa pustíte do rekonštrukcie, je treba zvážiť niekoľko faktorov. Či už ide o dôkladné naplánovanie, rozpočet, až po obývanie danej nehnuteľnosti počas stavebných prác.

Prinášame vám zopár rád, na čo si dať pozor ešte skôr, ako sa do rekonštrukcie vášho bytu, domu, či chalupy pustíte.

  • plánovanie rozpočtu: - je dôležité stanoviť si rozpočet na rekonštrukciu a zohľadniť v ňom náklady na materiál, prácu a prípadne aj poplatky za stavebné povolenia a iné náklady. Nikdy nezabudnite na rezervu a nechajte si aspoň 10-20% či už na nepredvídateľné stavebné úpravy, alebo pre zdokonalenie vášho projektu.
  • výber vhodného dodávateľa: - vyberte si spoľahlivého dodávateľa, ktorý má skúsenosti s rekonštrukciou podobných nehnuteľností a poskytuje záruku na prácu. Určite si pozrite referencie na webových stránkach, prípadne, ak je to možné navštívte už zrealizované stavebné úpravy.
  • plánovanie pracovného procesu: - dôkladne naplánujte, ako bude prebiehať samotná rekonštrukcia a v akom poradí budú realizované jednotlivé práce. Ak plánujete kompletnejšiu prerábku, je treba dohodnúť na presné termíny stavbárov, elektrikárov, pokladačov podláh a podobne. Preto ak je možné, zaistite si firmu, ktorá robí všetky práce, značne vám to zjednoduší plánovanie a prestoje. Ak takú firmu nemáte, tak vždy medzi jednotlivými prácami si nechajte aspoň deň-dva rezervu.
  • zohľadnenie legislatívy: - dôležité je zohľadniť aktuálne stavebné predpisy a legislatívu, najmä v prípade, že plánujete rekonštrukciu, pri ktorých sú potrebné ohlášky, či dokonca až podania na stavebný úrad. Pri rekonštrukcii bytu, nezabudnite upozorniť dopredu aj susedov aj s informáciu predpokladaného začiatku a dĺžky stavebných úprav a zvýšeného hluku.
  • výber materiálov a dizajnu: - pri výbere materiálov a dizajnu treba zohľadniť nielen estetické hľadisko, ale aj ich kvalitu a trvanlivosť. Predsa len robíte prerábku na najbližších 20 a viac rokov a nechcete z dôvodu kvality materiálov o pár rokov robiť všetko nanovo. Nezabúdajte, že na materiál sa bežne čaká 6 a viac týždňov, či už ide o dvere, podlahy, obklady a sanitu.
  • zohľadnenie možných komplikácií: - pred začatím rekonštrukcie je dôležité zvážiť možné komplikácie a náklady, ktoré môžu nastať v priebehu rekonštrukcie. Nikdy neviete, aké problémy môžu nastať pri búraní priečky, potrebných úprav kanalizácie, elektriky a podobne.
  • zabezpečenie prípadného ubytovania: - ak sa bude rekonštrukcia týkať celého domu alebo bytu, treba si zabezpečiť prípadné ubytovanie počas trvania rekonštrukcie. A nezabudnite, radšej si rezervujte prechodné bývanie na dlhšie, ako ísť na tesnotu a mať stresy pri dokončovaní.

Vaša rekonštrukcia vám určite zvýši hodnotu nehnuteľnosti, preto vždy treba zvážiť dizajn a štýl tak, aby v prípade predaja sa páčila čo najväčšiemu počtu možných záujemcov, lebo v opačnom prípade ste je robili len pre seba, prípadne zbytočne. A nezabúdajte, čo je dnes trendy, už o tri roky môže byť gýč, či niečo zastaralé, preto si nechajte radšej poradiť od profesionálnych dizajnérov, či štúdií.

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 791 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 791)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4791 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4791 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia