Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Nadobudnutie nehnuteľnosti do vlastníctva

Od akého dátumu sa počíta vlastníctvo 5 rokov - oslobodenie od príjmu z predaja?

Nadobudnutia nehnuteľnosti, termín výpočtu: - pri povinnosti oslobodenia príjmu z predaja nehnuteľnosti je rozhodujúci moment nadobudnutia nehnuteľnosti. Vlastníctvo predávajúceho sa posudzuje na základe spôsobu nadobudnutia nehnuteľnosti do osobného vlastníctva.

Vlastníctvo nehnuteľnosti je možné nadobudnúť:

- kúpnou, darovacou, zámennou zmluvou, zdedením, rozhodnutím štátneho orgánu alebo na základe iných skutočností ustanovených zákonom, pričom ak ide o:

  • zmluvný prevod - vlastníctvo sa nadobúda vkladom do katastra nehnuteľností, avšak nadobudnutie nastáva právoplatným rozhodnutím o povolení vkladu.
  • dedením - vlastníctvo sa nadobúda dňom smrti poručiteľa. Samozrejme že poručiteľ/ predchádzajúci vlastník musí byť vlastníkom 5. rokov.
  • dražba - vlastníctvo sa nadobúda dňom určeným osobitným predpisom, podľa ktorého bola dražba vykonaná.
  • rozhodnutím štátneho orgánu - vlastníctvo sa nadobúda dňom určeným v rozhodnutí, ak nie je deň určený v rozhodnutí, vlastníctvo sa nadobúda dňom právoplatnosti rozhodnutia.

Novostavba

Vlastná výstavba či dodávateľský spôsob: kolaudačným rozhodnutím s pridelením súpisného čísla - vklad do katastra nehnuteľností. Uvedený záznam plní evidenčnú funkciu. V tomto prípade určenie nadobudnutia nehnuteľnosti vychádzať priamo z kolaudačného rozhodnutia.

Výpočet dane

Pri predaji nehnuteľnosti pred dosiahnutím 5 rokov vlastníctva, vlastník zaplatí daň z rozdielu - teda z predajnej ceny odpočíta nadobúdaciu cenu a preukázateľné náklady o investícii do predávanej nehnuteľnosti. Následne sa vypočíta splatná daň vo výške 19/25% a odvod do zdravotnej poisťovne vo výške 14%.

Martina
Makovinská

0949 683 756
Manažér pobočky Prievidza
Váš osobný realitný maklér Prievidza, Žiar nad Hronom
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 582 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 582)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4582 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4582 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia