Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Vlastnícke právo k pozemku a výstavba domu

Môžete postaviť s partnerom rodinný dom bez toho, aby ste ho museli pridať ako majiteľa pozemku pod ním?
OTÁZKA OD VÁS

Vlastním pozemok, kde by som chcela stavať s partnerom dom. Budem musieť pridať partnera ako vlastníka pozemku alebo môžem pozemok vlastniť len ja a na ňom bude náš spoločný dom?

NAŠA RADA:

Je len na majiteľovi pozemku, ako sa s partnerom dohodne. Môžete mu podiel na pozemku darovať alebo aj predať, ale ani výlučne vaše vlastníctvo pozemku vám nezakazuje postavenie spoločného domu. V praxi sa nájdu nehnuteľnosti, ktoré stoja na cudzích pozemkoch, prípadne pozemkoch, ktoré zdedila len jedna strana. Problém môže nastať v prípade, že chcete financovať stavbu rodinného domu spoločne, prostredníctvom hypotekárneho úveru v banke. S tým môžu mať problém niektoré banky a môžu vám poskytnúť nižší úver ako požadujete, alebo dokonca úplne zamietnuť, nakoľko pozemok vlastníte iba vy a hypotéku na dom by ste chceli žiadať spoločne.
Taktiež by v budúcnosti mohol nastať problém v prípade nutného predaja (v prípade, že by ste sa napríklad rozišli), kto by aký podiel z predaja dostal. Treba brať do úvahy, že dom sa preniesť nedá, je tam v podstate "navždy", pričom majiteľom domu by boli dve osoby, majiteľom pozemku len jedna, ale predávať by sa museli obe nehnuteľnosti (dom, pozemok) za spoločnú jednu cenu.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 838 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 838)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4838 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4838 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia