Pozor na nízke provízie realitných kancelárií

Realitná kancelária Ľubor Mäsiar

Nenechajte sa okrádať!

V poslednom čase bolo v mnohých televíznych reláciách medializované, že sa na realitnom trhu objavujú nové praktiky niektorých realitných kancelárii. Aby boli schopné konkurencie, inzerujú nehnuteľnosti klientov za čo najnižšiu cenu na trhu a to väčšinou bez súhlasu majiteľov nehnuteľností.

Úplne neseriózne a zavádzajúce je, že realitná kancelária inzeruje predaj nehnuteľnosti za konkrétnu sumu a potom záujemcovi o kúpu, ešte pripočíta k tejto sume svoju províziu. V takomto prípade sa jedná o podvod a okamžite treba od takéhoto obchodu odstúpiť. V každej zmluve s realitnou kanceláriou musí byť jasne stanovená celková kúpna cena a z toho provízia realitnej kancelárie. Ak to v zmluve nie je , tak ju v žiadnom prípade nepodpisujte.

Ak realitná kancelária predáva Vašu nehnuteľnosť za veľmi nízku províziu, nebude v praxi schopná zabezpečiť dostatočnú reklamu Vašej nehnuteľnosti na realitných weboch a v printových médiách – neponúkne ju dostatočnému množstvu záujemcov o kúpu Vašej nehnuteľnosti. Navyše Vám neposkytne ani dostatočný právny servis a v niektorých prípadoch nie je schopná doviesť predaj Vašej nehnuteľnosti do zdarného konca.

Zvlášť by ste si mali dať pozor na realitných maklérov, ktorí v snahe mať v ponuke čo najnižšiu cenu predávanej nehnuteľnosti na trhu oproti iným konkurenčným realitným kanceláriam, zachádzajú až k neserióznemu podvádzaniu klientov. Vašu nehnuteľnosť inzerujú bez provízie realitnej kancelárie bez toho, aby Vás o tom informovali! V prípade záujemcu o jej kúpu si svoju províziu od Vás vyžiadajú s tvrdením, že ak dáte zľavu 1.000 – 1.500 EUR, tak potencionálny kupujúci Vašu nehnuteľnosť kúpi. Týmto spôsobom ste boli podvedený zvlášť závažným spôsobom, čo svedčí o totálnej neprofesionalite takejto realitnej kancelárie. Pretože Vás bez toho, aby ste si to uvedomili, pripravili o nemalú časť Vašich financií, ktoré v skutočnosti tvoria províziu takejto realitnej kancelárie.

A ako sa takýchto praktík vyvarovať? Čo by ste mali v praxi urobiť?

Trvajte bezpodmienečne na inzerovaní Vašej nehnuteľnosti aj s províziou realitnej kancelárie. Pri zadávaní nehnuteľnosti do ponuky realitnej kancelárie žiadajte, aby Vám bolo umožnené výšku maklérovej provízie dopredu odsúhlasiť. V prípade, že sa tak nestane, alebo vidíte v ponuke Vašu nehnuteľnosť bez provízie, trvajte na stiahnutí Vašej nehnuteľnosti z ponuky a to okamžite. Vyberte si realitnú kanceláriu, ktorá je schopná vynakladať dostatok finančných prostriedkov do reklamy, má vo svojej ponuke dostatočný objem predávaných nehnuteľností, je platcom DPH - čo svedčí o finančnej solventnosti danej realitnej kancelárie. Takáto kancelária je garantom dostatočného predaja nehnuteľností a má vybudovaný dostatočný tím profesionálnych realitných maklérov. Len takáto RK je zárukou kvality a seriózneho predaja Vašej nehnuteľnosti.

A ešte upozornenie na záver. Realitný maklér, ktorý sa pred Vami znižuje k ohováraniu svojej konkurencie, je veľmi zlým príkladom serióznosti a profesionality realitnej kancelárie, ktorú zastupuje na realitnom trhu.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI