Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Nastavenie ceny pri predaji nehnuteľnosti

Dobré nastavenie ceny nehnuteľnosti je kľúčové, hlavne ak podpisujete rezerváciu za novú nehnuteľnosť a predaj tej vašej vám ponáhla...
OTÁZKA OD VÁS

Realitný maklér predávajúci náš byt nastavil cenu o desiatkytisíc eur vyššiu, ako je aktuálne reálna. Navyše sme mu podpísali aj exkluzívnu zmluvu na predaj našej nehnuteľnosti. Medzitým sme si vyhliadli rodinný dom a podpísali na jeho kúpu rezervačnú zmluvu. Náš byt sa ale nepredal a podľa iných realitných maklérov sa nepredá ani za oveľa nižšiu cenu a nebude to tak rýchlo. Takto sme kvôli neodbornosti prvého makléra nie len nepredali našu nehnuteľnosť už pred polrokom, ale nemôžme si kúpiť ani novú, za ktorú sme už zložili rezervačnú zálohu, ktorá nám tým pádom prepadne. Máme takúto situáciu riešiť s právnikom o náhradu škody zodpovedného makléra – prepadnutie rezervačného poplatku v druhej realitnej kancelárie?

NAŠA RADA:

Nenapísali ste nám síce o akú lokalitu sa jedná, kde sa predával váš byt, ale takto prestreliť sumu je už naozaj silná káva. Koronakríza nijako neovplyvnila ceny a predaj nehnuteľností, my predávame ešte viac ako vlani. Možno je to práve tým, že sme profesionáli v obore. Stanovenie ceny je vždy na majiteľovi nehnuteľnosti a je naozaj iba na ňom, či dá na rady makléra a súhlasí s jeho navrhovanou predajnou cenou. Dobrý maklér stanovuje cenu prvotnú (uvádzaciu na trh) a postupne znižuje na prijateľnú sumu, kedy prichádzajú vážnejší záujemcovia o kúpu. Je mi naozaj ťažko posudzovať, kde a kto spravil chybu. V prvom rade ste si mali vybrať dobrého makléra a dobrú spoločnosť, ktorá pracuje vo vašom regióne. Mali ste si zistiť o nich a danom maklérovi čo najviac informácii - webovú stránku, referencie, predajnosť, marketing a podobne. Zmluvu ste mali podpisovať na dva maximálne tri mesiace a potom skúsiť inú realitnú spoločnosť (ak ste neboli spokojní). To, že ste podpísali zmluvu na kúpu domu a pritom nemali ešte peniaze za predaj svojej nehnuteľnosti je vaša chyba. Nikto vás k tomu nenútil a nemá to po právnej stránke nič spoločné s tým, že maklér nedokázal predať vašu nehnuteľnosť. Nikdy by som neodporučil klientom, aby si rezervovali nehnuteľnosť a následne predávali svoj byt z ktorého chcú financovať jej kúpu a to mať ešte aj najdrahšiu cenu na trhu. Práve naopak cena musí byť z ponúkaných nehnuteľností na trhu práve najnižšia, nakoľko vám to ponáhla pri kúpe novej nehnuteľnosti. Ste asi naozaj ojedinelý prípad predávajúcich, ktorí si pred predajom svojej nehnuteľnosti nepopozerali za čo sa nehnuteľnosti naozaj v danej lokalite ponúkajú. V mojej trinásťročnej ročnej praxi vždy predávajúci vedeli za čo by ju chceli predať, pretože si cenu pozerali práve v realitkách na weboch a práve u tých, ktorých väčšinou odmietali. A verte mi vždy to je cena vyššia, ako sa v skutočnosti nehnuteľnosti v danej lokalite predávajú, nakoľko každý klient chce zľavu. To práve vedia dobrí profesionálni makléri, ktorý nehnuteľnosti naozaj chcú predať a nie len dlhodobo predávať. To, že daná situácia nastala, je z právneho hľadiska o náhradu škody od prvej realitnej kancelárie nevymožiteľné, nakoľko oni vám nikdy nepovedali a určite ani v zmluve nebolo uvedené, že sa zaväzujú vám vašu nehnuteľnosť predať.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 980 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 980)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3980 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3980 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia