Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Prepis/darovanie nehnuteľnosti jednému z dedičov

Aká je najjednoduchšia cesta, ak chce rodinný príslušník, aby nehnuteľnosť zdedil výlučne jeden dedič a ostatných vylúčil? Dá sa daná zmluva napadnúť, alebo spochybniť?
OTÁZKA OD VÁS

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na postup v tomto prípade - vlastním byt spolu s otcom na polovicu. Otec na mňa v roku 2015 prepísal polovicu bytu s tým, že som mu pomáhala splatiť úver, ktorý už sám nevládal platiť. Takže sme teraz vlastníci dvojizbového bytu. Ale mám jedného brata, ktorý ma exekúcie a o otca sa nezaujíma a nestará. Otec by bol rád, keby som byt po jeho smrti zdedila výlučne ja, dokonca napísal závet, ktorý je uložený u notára. Čo v takomto prípade?

NAŠA RADA:

Najjednoduchšia cesta pre Vás bude, aby otec za jeho života Vám kúpnou zmluvou predal jeho podiel na nehnuteľnosti. Kúpna cena nehnuteľnosti je vždy na dohode oboch zmluvných strán. Je možnosť ešte uzatvorenie darovacej zmluvy, kde Vám jednoducho nehnuteľnosť daruje ako jedinému dedičovi. V oboch prípadoch s možnosťou ťarchy doživotného užívania bytu Vašim otcom. Závet aj darovacia zmluva sa dajú zo strany ostatných potencionálnych dedičov ale v budúcnosti napadnúť, na čo je dobré mať aj napísaný závet u notára, ktorý ste spomínali vyššie.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 582 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 582)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4582 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4582 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia