Prepis/darovanie nehnuteľnosti jednému z dedičov

Všeobecné informácie OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na postup v tomto prípade - vlastním byt spolu s otcom na polovicu. Otec na mňa v roku 2015 prepísal polovicu bytu s tým, že som mu pomáhala splatiť úver, ktorý už sám nevládal platiť. Takže sme teraz vlastníci dvojizbového bytu. Ale mám jedného brata, ktorý ma exekúcie a o otca sa nezaujíma a nestará. Otec by bol rád, keby som byt po jeho smrti zdedila výlučne ja, dokonca napísal závet, ktorý je uložený u notára. Čo v takomto prípade?

NAŠA RADA:

Najjednoduchšia cesta pre Vás bude, aby otec za jeho života Vám kúpnou zmluvou predal jeho podiel na nehnuteľnosti. Kúpna cena nehnuteľnosti je vždy na dohode oboch zmluvných strán. Je možnosť ešte uzatvorenie darovacej zmluvy, kde Vám jednoducho nehnuteľnosť daruje ako jedinému dedičovi. V oboch prípadoch s možnosťou ťarchy doživotného užívania bytu Vašim otcom. Závet aj darovacia zmluva sa dajú zo strany ostatných potencionálnych dedičov ale v budúcnosti napadnúť, na čo je dobré mať aj napísaný závet u notára, ktorý ste spomínali vyššie.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia