Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Odkúpenie časti pozemku v spoluvlastníctve

Prišiel mi list, kde odosielateľ mi dal ponuku na odpredaj svojej časti pozemku, ktorý spoluvlastním. Avšak podpísaný nebol majiteľ druhej časti pozemku, ale...
OTÁZKA OD VÁS

Prišiel mi list, kde odosielateľ mi dal ponuku na odpredaj spoluvlastníckeho podielu pozemku, ktorého som spoluvlastník aj ja. List obsahoval číslo účtu, v prípade, ak chcem časť odkúpiť, bol však podpísaný inou osobou a neoverený u notára. Ako mám postupovať, ak chcem ponuku prijať?

NAŠA RADA:

Treba napísať spoluvlastníkovi nehnuteľnosti, čo tým listom mal na mysli. Či sa jednalo o uplatnenie si predkupného práva na kúpu jeho spoluvlastníckeho podiele k pozemku - parcely, ktorú spoluvlastníte. Na uplatnenie predkupného práva musí byť riadne napísaný list s ponukou a cenou za spoluvlastnícky podiel pozemku a to priamo od majiteľa pozemku (čo v tomto prípade bola podpísaná cudzia osoba). Ponuku buď akceptujete a máte záujem o kúpu alebo nie. Ak jeho návrh nepríjmete, tak on môže následne svoj podiel predať tretej osobe, ktorá nie je spoluvlastník pozemku.
Ak jeho cenu za pozemok akceptujete, tak treba spísať platnú kúpnu zmluvu na pozemok – jeho podiel, overiť podpis predávajúceho na matrike, alebo u notára a až potom vyplatiť kúpnu cenu. Následne zaniesť dve kúpne zmluvy s návrhom na vklad vlastníckeho práva, spolu s kolkom na príslušný kataster do podateľne. Samozrejme žiadne peniaze by sme len tak na nejaký účet bez podpísanej zmluvy neposielali, ani keby ste tú osobu poznali a list overený u notára.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 980 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 980)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3980 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3980 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia