Odkúpenie časti pozemku v spoluvlastníctve

Všeobecné informácie OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Prišiel mi list, kde odosielateľ mi dal ponuku na odpredaj spoluvlastníckeho podielu pozemku, ktorého som spoluvlastník aj ja. List obsahoval číslo účtu, v prípade, ak chcem časť odkúpiť, bol však podpísaný inou osobou a neoverený u notára. Ako mám postupovať, ak chcem ponuku prijať?

NAŠA RADA:

Treba napísať spoluvlastníkovi nehnuteľnosti, čo tým listom mal na mysli. Či sa jednalo o uplatnenie si predkupného práva na kúpu jeho spoluvlastníckeho podiele k pozemku - parcely, ktorú spoluvlastníte. Na uplatnenie predkupného práva musí byť riadne napísaný list s ponukou a cenou za spoluvlastnícky podiel pozemku a to priamo od majiteľa pozemku (čo v tomto prípade bola podpísaná cudzia osoba). Ponuku buď akceptujete a máte záujem o kúpu alebo nie. Ak jeho návrh nepríjmete, tak on môže následne svoj podiel predať tretej osobe, ktorá nie je spoluvlastník pozemku.
Ak jeho cenu za pozemok akceptujete, tak treba spísať platnú kúpnu zmluvu na pozemok – jeho podiel, overiť podpis predávajúceho na matrike, alebo u notára a až potom vyplatiť kúpnu cenu. Následne zaniesť dve kúpne zmluvy s návrhom na vklad vlastníckeho práva, spolu s kolkom na príslušný kataster do podateľne. Samozrejme žiadne peniaze by sme len tak na nejaký účet bez podpísanej zmluvy neposielali, ani keby ste tú osobu poznali a list overený u notára.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia