Nedodržanie podmienok developera

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Pri predaji bytu bolo sľúbené oplotenie a kamery. Prišlo k podpisu zmluvy o budúcej zmluve, no reálne investor kamery ani plot nespravil a ani nespraví. Podľa jeho vyjadrenia k podpisu riadnej kúpnej zmluvy nedošlo, iba k zálohe na základe Zmluvy o budúcej zmluve. Je možné sa brániť? Porušil niečo investor, keď kupujúcich zaviedol? Jedna sa o novú výstavbu, kde v projekte sa obe veci nachádzajú, ale investor chcel ušetriť.

NAŠA RADA:

Samozrejme, že sa môžete brániť. Najlepšie bude najať si svojho právnika, ktorý Vás v celej veci bude zastupovať. Ale vychádzať sa dá reálne iba zo zmluvných podmienok, ktoré máte v písomnej podobe. Slovné tvrdenie, proti slovnému tvrdeniu moc na súde neobstojí. Ak boli zo strany dodávateľa stavby porušené dohodnuté zmluvné podmienky a termíny dokončenia stavba, kolaudácia a podobne, tak žiadajte zjednanie nápravy. Termíny dorobenie oplotenia a kamerového systému do doby do ktorej nepreberiete stavbu. Poníženie kúpnej ceny až po odstúpenie od zmluvy so žiadosťou o vrátenie celej rezervačnej zálohy. Samozrejme odporúčame tiež urobiť riadnu fotodokumentáciu celej stavby. Pri prebraní nehnuteľnosti žiadajte spísanie preberacieho protokolu (kde bude uvedené, či boli všetky náležitosti - kamerový systém, oplotenie a pod. splnené), ďalej spísané všetky nedostatky a písomné prehlásenie dodávateľa- zhotoviteľa stavby do akého termínu sa zaväzuje tieto odstrániť. Odovzdávací protokol musia podpísať obe zmluvné strany a pre každú stranu musí byť jeden originál jeho vyhotovenia. Ak Vám nehnuteľnosť sprostredkovala realitná kancelária, treba podotknúť, že táto nenesie žiadnu právnu zodpovednosť, za svojho klienta – predávajúceho, ktorý je voči nej zmluvne zaviazaný vyplatením dohodnutej provízie. V prípade nedodržania všetkých podmienok došlo k zavedeniu do omylu a poškodeniu Vás ako kupujúceho, ale aj realitnej kancelárie ako sprostredkovateľa.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia