Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Nedodržanie podmienok developera

Developer v projekte spomína oplotenie aj kamerový systém, ktoré pri podpise zmluvy o budúcej zmluvy neboli dodané, ako sa máme brániť, zavádzal investor?
OTÁZKA OD VÁS

Pri predaji bytu bolo sľúbené oplotenie a kamery. Prišlo k podpisu zmluvy o budúcej zmluve, no reálne investor kamery ani plot nespravil a ani nespraví. Podľa jeho vyjadrenia k podpisu riadnej kúpnej zmluvy nedošlo, iba k zálohe na základe Zmluvy o budúcej zmluve. Je možné sa brániť? Porušil niečo investor, keď kupujúcich zaviedol? Jedna sa o novú výstavbu, kde v projekte sa obe veci nachádzajú, ale investor chcel ušetriť.

NAŠA RADA:

Samozrejme, že sa môžete brániť. Najlepšie bude najať si svojho právnika, ktorý Vás v celej veci bude zastupovať. Ale vychádzať sa dá reálne iba zo zmluvných podmienok, ktoré máte v písomnej podobe. Slovné tvrdenie, proti slovnému tvrdeniu moc na súde neobstojí. Ak boli zo strany dodávateľa stavby porušené dohodnuté zmluvné podmienky a termíny dokončenia stavba, kolaudácia a podobne, tak žiadajte zjednanie nápravy. Termíny dorobenie oplotenia a kamerového systému do doby do ktorej nepreberiete stavbu. Poníženie kúpnej ceny až po odstúpenie od zmluvy so žiadosťou o vrátenie celej rezervačnej zálohy. Samozrejme odporúčame tiež urobiť riadnu fotodokumentáciu celej stavby. Pri prebraní nehnuteľnosti žiadajte spísanie preberacieho protokolu (kde bude uvedené, či boli všetky náležitosti - kamerový systém, oplotenie a pod. splnené), ďalej spísané všetky nedostatky a písomné prehlásenie dodávateľa- zhotoviteľa stavby do akého termínu sa zaväzuje tieto odstrániť. Odovzdávací protokol musia podpísať obe zmluvné strany a pre každú stranu musí byť jeden originál jeho vyhotovenia. Ak Vám nehnuteľnosť sprostredkovala realitná kancelária, treba podotknúť, že táto nenesie žiadnu právnu zodpovednosť, za svojho klienta – predávajúceho, ktorý je voči nej zmluvne zaviazaný vyplatením dohodnutej provízie. V prípade nedodržania všetkých podmienok došlo k zavedeniu do omylu a poškodeniu Vás ako kupujúceho, ale aj realitnej kancelárie ako sprostredkovateľa.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 132 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 132)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4132 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4132 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia