Rezervačná záloha v prípade neschválenej hypotéky

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Chcela by som sa informovať, ako je to v prípade rezervačnej zálohy za nehnuteľnosť, ak som ju chcela kupovať cez hypotéku, ktorú som nakoniec nedostala. Prepadne mi celá rezervačná záloha v realitnej kancelárii?

NAŠA RADA:

Treba si pozrieť podmienky zmluvy o rezervácii nehnuteľnosti a pred kúpou si treba vždy zvážiť svoje finančné možnosti. Na základe rezervácie ste si nehnuteľnosť zarezervovala len pre seba, tak aby sa neponúkala ostatným záujemcom. Svojím neuváženým počínaním ste zaviedla do omylu realitnú kanceláriu a tá následne majiteľa nehnuteľnosti, ktorý platí realitnej kancelárie dohodnutú províziu z predaja. Následne daný predávajúci určite nebude spokojný s prácou makléra, že mu doviedol záujemcu o kúpu a blokoval mu tak jeho nehnuteľnosť určitý čas, za ktorý ju mohol predať. Z praxe vieme, že predávajúci maklérovi po takejto skúsenosti už svoju nehnuteľnosť väčšinou nedovolí ďalej predávať a obom stranám vznikla finančná strata. Maklér pre vás urobil prácu, za ktorú mu treba tiež zaplatiť. Predpokladáme, že ani vy nepracujte zadarmo, predstavte si situáciu, keby prišiel za vami váš šéf a povedal, že tento týždeň robíte zadarmo, lebo mu odberateľ nakoniec danú prácu od vás neprevzal, pričom vy za to vôbec nemôžete. Realitná kancelária chybu neurobila a taktiež dala vypracovať na svoje náklady kúpne zmluvy právnemu zastúpenie, ktoré boli pripravené a môžu sa podpisovať do niekoľko dní od rezervácie.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU