Čo vie realitný maklér a nikto ho v tom nenahradí

Predaj nehnuteľnosti Ľubor Mäsiar

To, čo väčšina predávajúcich od profesionálneho makléra nikdy nepožaduje, je stanovenie správnej predajnej ceny za predaj ich nehnuteľnosti. Väčšina z nich je presvedčená o tom, že si dokážu predať nehnuteľnosť aj sami a to za najvýhodnejšiu predajnú cenu. Úsmevné je, že ak sa ich opýtate, kde na takú predajnú cenu prišli, tak všetci odpovedia jedno: “pozreli sme si, za čo realitky také podobné nehnuteľnosti v danej lokalite predávajú“. Samozrejme, že za čo najvyššiu cenu, aby neprerobili. Čo ale nevedia je, že 90% ponúkaných nehnuteľností je na realitnom trhu značne predražených a v skutočnosti sa nehnuteľnosti za také ceny nikdy nepredajú. Prečo sa to deje? No je to z jednoduchého dôvodu, že väčšina predávajúcich vidí v realitnom maklérovi len človeka, ktorý chce na nich rýchlo zarobiť. A tak makléri pristupujú na premrštené požiadavky predávajúcich a pritom už na začiatku vedia, že nehnuteľnosť sa predá za podstatne nižšiu cenu a robia to len preto , aby nehnuteľnosť dostali do svojej ponuky.
Nastupujúci trend v realitnej praxi zo strany maklérov, ktorí už pracujú v obore dlhší čas /a to viac ako desať rokov / je, že predražené nehnuteľnosti do ponuky jednoducho nezoberú a už vôbec nie bez platného zmluvného vzťahu. Je to z jediného prostého dôvodu - vedia, že ak nie je dôvera zo strany predávajúcich už na začiatku, tak takýto obchod nikdy úspešný nebude. A nikto, a ani oni nepracujú zadarmo.

Notárska komora už pred dvomi rokmi rozhodla, že k dedičskému konaniu je potrebné potvrdenie o trhovej cene nehnuteľnosti, ktoré vystavujú práve realitné kancelárie. Je predsa pochopiteľné, že to, za koľko sa nehnuteľnosti predávajú v danej lokalite na základe porovnania predajných cien vám povie len ten, kto s predajom nehnuteľnosti jednoducho pracuje a má s tým dostatok skúseností, teda realitný maklér.

O tom, ako výhodne si nehnuteľnosti majitelia sami svojpomocne predali, alebo cez rôzne realitné portály bez realitiek a podobne, by mohli realitní makléri zo svojich skúseností dlho rozprávať. Úsmevné na tom je, že samopredajcovia sa nikdy nedozvedia, že svoju nehnuteľnosť mohli predať drahšie a výhodnejšie pre seba. Nestalo sa tak, pretože pristúpili na podmienky kupujúcich, ktorí ich priamo oslovili cez ich susedov a známych a snažili sa kúpiť nehnuteľnosť za čo najnižšiu cenu. Makléri sú často zo strany samopredajcov dotazovaní, za čo by ich nehnuteľnosť mohli predať. Profesionálni makléri Vám nikdy nepovedia predajnú cenu toho, čo nevideli a nikto, ani oni nepracujú zadarmo.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia