10 + 1 blázon, ktorý predáva bez realitky

Predaj nehnuteľnosti

Z našich skúseností sme zostavili rebríček 10+1 typ "blázna", ktorý sa rozhodol predávať svoju nehnuteľnosť bez realitnej kancelárie. Samozrejme treba to brať s nadhľadom, ide z časti o žart, aj keď vychádzajúci z reality :-)

1. Oni sú tí najmúdrejší

Tento typ klienta je najčastejší, najpoužívanejšie ich odpovede sú "na čo", "nie je na tom nič ťažké", "ja to zvládnem sám, ďakujem". Z našich skúseností vieme, že sa takémuto potencionálnemu klientovi treba ozvať o dva-tri týždne, keď zistí, že také ľahké to nebude. :-)

2. Chcú sa pochváliť pred kamarátmi

Aký pocit je najlepší? Nie ušetrené peniaze, ale sa pochváliť pred kamarátmi, či v práci, že sa mi podarilo predať nehnuteľnosť samému bez realitky a koľko som ušetril (sklameme nič :-) )! Gratulujeme, ale ste si fakt istý, či ste si to predali rovnako rýchlo (ak vám to ponáhľalo) ale hlavne čo najlepšie a neprišli ste o niekoľko tisíc eur? A hlavne, stálo to za všetky tie starosti, ktoré ešte popíšeme dole, nakoľko HALO reality si cenu nehnuteľnosti navyšuje, takže vy dostanete tú vašu požadovanú v inzercii bez akýchkoľvek ďalších nákladov? :-)

3. Milujú hazard o celoživotné úspory

Áno aj takí existujú. Veď ide len o ich celoživotné úspory, či 30-ročnú hypotéku na krku bez nehnuteľnosti. Keby to tak manželka vedela... večera by nebola.

4. Googliči - všetko si nájdu na internete

Všetko je dnes na internete. Prečo kašlem, ako opraviť strechu na dome svojpomocne prečo auto poriadne nebrzdí... a aj ako predať byt/dom/pozemok bez realitky v piatich bodoch :-) tak poďme na to, www.google.sk

5. Vyhľadávajú riziká

Podobné ako v bode 3, len trošku iné riziko. Tento typ si bezproblémov púšťa cudzieho človeka do svojho bytu/domu. Podľa štatistík bolo za roky 2017 a 2018 spolu 10 290 vlámaní a obhliadka nehnuteľnosti je, ako keby ste sa išli pozrieť deň dopredu do zlatníctva, čo kúpite svojej drahej. Naša rada, ukážte mu aj miesta s cennosťami, nech nemusia dlho hľadať a nech vám nerozhádžu byt. V profesionálnej realitnej kancelárii majú všetky údaje záujemcu o nehnuteľnosť odpísané z občianskeho preukazu a urobený o tom podrobný záznam.

6. Radi majú starosti navyše

Špecifická kategória, akoby starostí nebolo v dnešnej dobe dosť. Tak prečo nebehať po úradoch a nezisťovať kde čo treba vybaviť, zaniesť, prihlásiť/odhlásiť, či pri zlom podaní na kataster opraviť a zaniesť znova.

7. Všade boli, všetko vedia

Typ mudráci. Všade boli, všetko videli, sú zároveň aj marketéri (vedia ako a kde inzerovať), fotografi, psychológovia, dobrý vyjednávači, majú množstvo skúsenosti (aj keď z iných oblastí predaja), ale hlavne sú právnici a vedia na čo nezabudnúť, čo musí byť určite v zmluve a množstvo klauzulí, o ktorých síce nevedia čo znamenajú, ale za každých okolností trvajú na tom, že tam musia byť. Takých hlavne nenahnevať, lebo vám nič nepredajú :-)

8. Radi otravujú všetkých naokolo

Ahoj Feri, ty si minule predával... Možno ste to už zažili, typ "otrava". Zisťujú po všetkých kolegov, kamarátov ako im to robila realitná kancelária, či nemajú náhodou vzor zmluvy, či náhodou nevedia ako... Čo na tom, že s jeho nehnuteľnosťou zabijú čas jeho známy, ktorí si za to zaplatili, hlavne, že oni ušetrili.

9. Milujú telefonovanie

Aj takí sú, veď je to zadarmo, keď volajú im:-) Radi zdvíhajú telefón, odpovedajú na tie isté otázky, ktoré zabudli dať do inzerátu alebo odfotiť. Nevadí im, že im volajú o siedmej ráno, alebo deviatej večer a že 90% telefonátov by za nich odfiltroval a vybavil profesionálny maklér.

10. Radi zabíjajú čas

Čas je nad zlato a mnohí si to uvedomia až keď... Tie potrebné dovolenky z práce na vybavovanie, či zisťovanie informácii na našich "parádnych" úradoch. Ten zabitý čas, by sa dal stráviť lepšie, s rodinou či zarábaním peňazí. Ale, hlavne, že si tento typ myslí, že jeho predaj nič nestál, čo sa však veľmi mýli (cena nehnuteľnosti sa väčšinou o províziu navyšuje) a ten čas a všetko okolo sa naozaj dalo predsa stráviť lepšie :-)11. Špeciálny typ, ktorý chce služby realitky, ale...

Posledný špeciálny typ, ktorý sa nakoniec pre realitnú kanceláriu rozhodne je typ, ktorý chce všetko zadarmo, alebo za "facku". Prečo je u vás provízia taká vysoká, keď tamten mi to predá za 700 EUR. Je to to isté, ako keby ste šli k zubárovi, kde je "čakačka" tri mesiace a chcel od vás 150 EUR za zub a k zubárovi oproti, ktorý nemá nikoho a urobí to isté za 30EUR. Všetko je o kvalite, staré známe "za málo peňazí, málo muziky" platí všade. Veď ako niekto môže pokryť náklady zo 700 EUR, keď len DPH je 117 EUR, služby právnika (áno, pri tejto cene vám právne služby spraví so 100% istotou maklér doma), kolky, dostatočná inzercia (chcete ten byt/dom/pozemok predať, nie predávať a hlavne za čo najviac), IT systém, marketing firmy, kancelárske priestory a náklady na chod, školenia, odmena manažéra makléra, účtovná firma, náklady na obhliadku, náber, stretnutia... a množstvo ďalších vecí, ktoré si pokiaľ nepodnikáte ani neuvedomujete. A z toho čo ostane, ešte musíte pripočítať sociálne, zdravotné odvody, daň štátu, ktorú musí odviesť ten maklér, ktorý bol u vás a ktorý predá 2-3 nehnuteľnosti za mesiac...

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI