Skryté poruchy a nedostatky nehnuteľnosti

Zo sveta nehnuteľností

Kúpa bytu či rodinného domu sa môže výrazne predražiť, ak včas neodhalíte možné poruchy a skryté nedostatky. Aby sa vám to nestalo, potrebujete poznať reálny stav nehnuteľnosti ešte predtým, ako ju odkúpite.

Pravdivé hodnotenie stavu objektu zabezpečí pohľad nezávislého experta, známy aj ako inšpekcia nehnuteľnosti. Inšpektor s príslušným vzdelaním a praxou v stavebníctve odborne preskúma statiku, tepelnú izoláciu, hydroizoláciu, kanalizáciu, elektroinštaláciu a upozorní vás na riziká v týchto a ďalších oblastiach. Podľa analýzy uvidíte, či sa oplatí investovať, alebo by ste prerobili.

Technická inšpekcia nehnuteľnosti (viac info) zahŕňa opis zistených nedostatkov a odhad nákladov na ich opravu. Nejde však len o úsporu peňazí. Bývanie bez skrytých hrozieb zvyšuje bezpečnosť vašej rodiny. Stačí, keď inšpekcii poviete viac o vašom byte či dome a spresníte požiadavky, čo konkrétne sa vám nezdá. Dohodnete sa na termíne obhliadky, počas ktorej dôkladne skontrolujeme nehnuteľnosť. V zimnom období je možné použiť termovízne kamery, pomocou ktorých sa skúmajú tepelnoizolačné vlastnosti budovy. Získate správu o stave budovy a prehľadný posudok, ktorý sa vám zíde pri jednaní o cene nehnuteľnosti a pri reklamácii porúch. Odborný posudok môžete využiť dokonca aj na právne účely.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI