Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Ako si vybrať tú pravú realitnú kanceláriu?

V dnešnej dobe sa 90 % nehnuteľnosti predáva cez internet, preto je dôležitá...

Kúpa alebo predaj nehnuteľnosti – domu, bytu, pozemku, chaty alebo chalupy u mnohých z nás znamená dôležitý krok v našom živote. Mnohí z nás zvažujú kúpu nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu alebo bez nej. V prípade ak sa rozhodneme predávať, alebo kupovať nehnuteľnosť bez podpory realitnej kancelárie riskujeme, že sa nevyhneme podvodu a hlavne si musíme s druhou stranou pri predaji alebo kúpe bytu, domu alebo pozemku veľmi dôverovať.

V prvom rade každá dobrá a seriózna realitná kancelária by mala mať svoju webovú stránku. V dnešnej dobe sa 90 % nehnuteľnosti predáva cez internet. Realitná kancelária, ktorá nevlastní realitný web nie je zárukou, že dokáže vašu nehnuteľnosť predať. Pozrite si či vám poskytuje právny servis v plnej miere, či spolupracuje s advokátom – právnikom a má ho v kontaktoch, aby ste si tento fakt mohli preveriť. Zistite si, či realitná kancelária je riadne zaregistrovaná v obchodnom, alebo živnostenskom registri. Pri oslovení realitným maklérom si od neho pýtajte vizitky, občiansky preukaz alebo identifikačnú kartu. Každý seriózny maklér prejedná s vami transakciu o predaji vašej nehnuteľnosti – domu, bytu, pozemku, chaty alebo chalupy. Vysvetlí vám zmluvné podmienky realitných zmlúv zo strany realitnej kancelárie na predaj alebo prenájom nehnuteľnosti. Hlavne podmienky za akých je zmluva vypovedateľná, dobu jej trvania a aká je výška zmluvnej pokuty v prípade, že by ste zmluvu na predaj nehnuteľnosti vypovedali skôr.

Čo si pripraviť pri predaji

Ak sa rozhodnete predávať vašu nehnuteľnosť odporúčame vám nachystať si vopred všetky potrebné dokumenty k predaju. To je list vlastníctva od predávanej nehnuteľnosti, zmluvu so správcom bytu alebo so spoločenstvom vlastníkov, nadobúdaciu zmluvu, ako ste nehnuteľnosť kúpili – nadobudli (napríklad dedením alebo darovacou zmluvou), platobný výmer pri bytoch, pri rodinných domoch kolaudačné rozhodnutie, katastrálnu mapu a všetky plány, podľa ktorých sa dom staval. V prípade družstevných bytov potrebujete nie list vlastníctva, ale zmluvu o prevode členských práv k bytovému družstvu na prevádzaný byt. Ak budete mať nachystané všetky dokumenty k predaju nehnuteľnosti uľahčíte tým prácu realitnej kancelárií.

Na čo si dať pozor

Pri kúpe nehnuteľnosti často zistíte, že predávanú nehnuteľnosť často ponúkajú dve - tri realitné kancelárie vo vašom meste. Samozrejme, že začnete riešiť cenu? A tak sa rozhodnete pre tu najnižšiu ponuku... A tu je namieste otázka, je to správne? V praxi to znamená, že cena domu, bytu alebo pozemku sa v realitných kanceláriách líši len o províziu realitnej kancelárie, pretože majitelia majú pevne stanovenú cenu. Preto čím je nižšia provízia realitnej kancelárie aj kvalita služieb bude pravdepodobne nižšia. Realitná kancelária, ktorá nie je platcom DPH asi nebude dostatočne zárukou, že dokáže k vašej spokojnosti rýchlo predať vašu nehnuteľnosť, pretože takáto realitná kancelária nepredáva dostatok nehnuteľností – bytov, domov, pozemkov, chalúp a chát. Realitné kancelárie, ktoré nie sú zo zákona platcom DPH nerobia hrubý ročný obrat nad 50.000 eur a to znamená, že nepredávajú. Treba si tiež zistiť, čo všetko vám realitné kancelárie ponúkajú: platenie kolkov, overovanie podpisov, právny servis, akú inzerciu a v akom rozsahu. Taktiež sú dôležité referencie klientov. Samozrejme, čím je realitná kancelária väčšia, vaše obavy a riziko, že narazíte na problémy s predajom alebo s kúpou nehnuteľnosti klesá. Tvrdenie, že malé – realitné kancelárie rodinného typu sú bezpečnejšie určite nie je namieste.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 980 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 980)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3980 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3980 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia