Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Homestaging - forma marketingu nehnuteľností

Maximalizujte šancu na predaj vašej nehnuteľnosti prostredníctvom tzv. homestagingu. Čo je homestaging a prečo je v zahraničí bežnou súčasťou predaja?

Maximalizujte šancu na predaj vašej nehnuteľnosti prostredníctvom tzv. homestagingu. Hlavná myšlienka homestagingu je valorizovať /zhodnotiť/ nehnuteľnosť na predaj/prenájom, aby sa čo najväčšiemu počtu potenciálnych záujemcov javila atraktívnejšia /svetlejšia, priestrannejšia, starostlivo udržiavaná../.

V priebehu homestagingu sa byt/dom pripraví tak, aby sa vyzdvihli do popredia jeho prednosti a potlačili nedostatky. Záujemca si vytvára dojem o nehnuteľnosti v prvých 90 sekundách prehliadky, je preto potrebné ukázať mu jej potenciál, objem, priestor a funkčnosť jednotlivých miestností. Ideálne je, aby okamžite získal pocit, že daná nehnuteľnosť by mohla byť jeho domovom, že by v nej chcel žiť - to je cieľ.
Ako majiteľ nehnuteľnosti dávate svojmu domovu charakter vašej osobnosti, volíte farby, nábytok a dekorácie, ktoré sa páčia vám osobne a odrážajú váš životný štýl. Základom homestagingu je nehnuteľnosť depersonalizovať- „odosobniť“. Homestager sa snaží nehnuteľnosť „neutralizovať“, vytvoriť funkčný a nadčasový interiér. Homestaging sa zrodil v 70.rokoch minulého storočia v Amerike. Barbara Schwarz, interiérová dekoratérka, chcela pomôcť svojmu manželovi, realitnému agentovi s predajmi v čase prepadu trhu s nehnuteľnosťami. Jej techniky prípravy nehnuteľnosti na predaj sa stretli so skutočným úspechom a sú využívané v USA, Kanade a západnej Európe ako efektívny prostriedok pre predaj nehnuteľností.

Na Slovensku je homestaging pomerne nový a bohužiaľ málo známy /u bežnej verejnosti takmer neznámy pojem/ a nevyužívaný. A pri tom skúsenosti zo zahraničia ukazujú, že homestagovaná nehnuteľnosť sa predáva v kratšom čase, bez zdĺhavého vyjednávania a v niektorých prípadoch sa stáva, že i za vyššiu cenu /než bola požadovaná pred úpravami/. Samozrejme homestagingom upravená nehnuteľnosť vyzerá atraktívnejšie na fotkách, ktoré sú podstatou inzercie nehnuteľnosti.

Ako vyzerá homestaging v praxi?

Tu sú jeho základné techniky:
- zbavíme interiér zbytočností /suveníry z ciest, sošky po babičke :).. /
- zbavíme ho osobných veci /bez nostalgie treba schovať fotografie, detské kresby, pelíšky zvieratiek.../
- dôkladne upraceme a vyčistíme všetky miestnosti
- vymaľujeme /tam kde je potrebné/
- opravíme viditeľné poškodenia /diery v stene, trčiaci kábel, nefunkčná žiarovka.../
- urobíme novú dispozíciu nábytku / rieši otázku priestor-svetlo a definuje funkciu izieb/
- zharmonizujeme farby v rámci celého bytu
- zharmonizujeme použité materiály
- naaranžujeme neutrálne dekorácie

Pozor homestaging nie je rekonštrukcia, počas homestagingu sa robia malé ale viditeľné zmeny, za nízke náklady a z väčšej časti svojpomocne. Homestager sa snaží využiť čo najviac z pôvodného nábytku/ alebo ho upraviť, prípadne dať mu novú funkciu/ a použiteľných doplnkov. Platí pravidlo, že rozpočet na homestaging by nemal presiahnuť 4-5% z ceny nehnuteľnosti.

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 979 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 979)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3979 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3979 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia