Homestaging - forma marketingu nehnuteľností

Predaj nehnuteľnosti

Maximalizujte šancu na predaj vašej nehnuteľnosti prostredníctvom tzv. homestagingu. Hlavná myšlienka homestagingu je valorizovať /zhodnotiť/ nehnuteľnosť na predaj/prenájom, aby sa čo najväčšiemu počtu potenciálnych záujemcov javila atraktívnejšia /svetlejšia, priestrannejšia, starostlivo udržiavaná../.

V priebehu homestagingu sa byt/dom pripraví tak, aby sa vyzdvihli do popredia jeho prednosti a potlačili nedostatky. Záujemca si vytvára dojem o nehnuteľnosti v prvých 90 sekundách prehliadky, je preto potrebné ukázať mu jej potenciál, objem, priestor a funkčnosť jednotlivých miestností. Ideálne je, aby okamžite získal pocit, že daná nehnuteľnosť by mohla byť jeho domovom, že by v nej chcel žiť - to je cieľ.
Ako majiteľ nehnuteľnosti dávate svojmu domovu charakter vašej osobnosti, volíte farby, nábytok a dekorácie, ktoré sa páčia vám osobne a odrážajú váš životný štýl. Základom homestagingu je nehnuteľnosť depersonalizovať- „odosobniť“. Homestager sa snaží nehnuteľnosť „neutralizovať“, vytvoriť funkčný a nadčasový interiér. Homestaging sa zrodil v 70.rokoch minulého storočia v Amerike. Barbara Schwarz, interiérová dekoratérka, chcela pomôcť svojmu manželovi, realitnému agentovi s predajmi v čase prepadu trhu s nehnuteľnosťami. Jej techniky prípravy nehnuteľnosti na predaj sa stretli so skutočným úspechom a sú využívané v USA, Kanade a západnej Európe ako efektívny prostriedok pre predaj nehnuteľností.

Na Slovensku je homestaging pomerne nový a bohužiaľ málo známy /u bežnej verejnosti takmer neznámy pojem/ a nevyužívaný. A pri tom skúsenosti zo zahraničia ukazujú, že homestagovaná nehnuteľnosť sa predáva v kratšom čase, bez zdĺhavého vyjednávania a v niektorých prípadoch sa stáva, že i za vyššiu cenu /než bola požadovaná pred úpravami/. Samozrejme homestagingom upravená nehnuteľnosť vyzerá atraktívnejšie na fotkách, ktoré sú podstatou inzercie nehnuteľnosti.

Ako vyzerá homestaging v praxi?

Tu sú jeho základné techniky:
- zbavíme interiér zbytočností /suveníry z ciest, sošky po babičke :).. /
- zbavíme ho osobných veci /bez nostalgie treba schovať fotografie, detské kresby, pelíšky zvieratiek.../
- dôkladne upraceme a vyčistíme všetky miestnosti
- vymaľujeme /tam kde je potrebné/
- opravíme viditeľné poškodenia /diery v stene, trčiaci kábel, nefunkčná žiarovka.../
- urobíme novú dispozíciu nábytku / rieši otázku priestor-svetlo a definuje funkciu izieb/
- zharmonizujeme farby v rámci celého bytu
- zharmonizujeme použité materiály
- naaranžujeme neutrálne dekorácie

Pozor homestaging nie je rekonštrukcia, počas homestagingu sa robia malé ale viditeľné zmeny, za nízke náklady a z väčšej časti svojpomocne. Homestager sa snaží využiť čo najviac z pôvodného nábytku/ alebo ho upraviť, prípadne dať mu novú funkciu/ a použiteľných doplnkov. Platí pravidlo, že rozpočet na homestaging by nemal presiahnuť 4-5% z ceny nehnuteľnosti.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia