Predaj polovice bytu/nehnuteľnosti

Predaj nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Som rozvedená, ja a môj bývalý manžel sme majiteľom bytu. Ja chcem predať moju polku z bytu ale počula som, že keď je na tom záložne pravo tak sa to nedá. Môj bývalý v ňom býva a zároveň naň platí pôžičku. Je pravda, že to v žiadnom prípade neviem predať? Môj advokát mi hovoril, že sa nemusím báť, lebo aj tak sa to dá predať.

NAŠA RADA:

Nenapísali ste, či máte podielové spoluvlastníctvo a vy vlastníte ½ a manžel ½ bytu, alebo máte bezpodielové spoluvlastníctvo manželov spolu s manželom podiel 1/1. V prvom prípade by ste mohli predať polovicu, ale manžel ma na ňu predkupné právo a v druhom môžete byt predávať len spolu s manželom. Po rozvode máte 3 roky na to, aby ste sa na rozdelení majetku dohodli a ak sa nedohodnete, až potom to môžete riešiť súdnou cestou. S manželom by ste sa mali dohodnúť na rozdelení majetku dobrovoľne zmierom. Nikto však reálne nekúpi polovicu bytu. Záložné právo na byte voči banke nie je problém. Bežne sa vypláca hypotéka predávajúceho, hypotékou kupujúceho. Samozrejme ak je hypotéka splácaná a nehrozí v prípade jej nesplácania na byte dražba zo strany banky.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia