Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Dlh na poplatkoch bytového fondu

Ako je to z dlhom na bytovom fonde, je možná kúpa, aký postup doporučujete. Je sa čoho obávať, alebo je to bežné...
OTÁZKA OD VÁS

Dobrý den, ráda by jsem se poradila při koupě bytu tu na Slovensku. Mám zájem koupit byt, o kterem mi realitní makléř řekl, že na něm není žádný dluh a vše je v pořádku. Když jsem si volala se správcem bytového domu kde se byt nachází, dozvěděla jsem se, že byt má dluh 800e na poplatcích do bytového fondu. Realitnímu makléři jsem řekla, že podepíši předkupní smlouvu až bude tento dluh uhrazen majitelem a on mi tvrdí, že bude uhrazen až při podpisu kupní smlouvy tedy až po podpisu předkupní smlouvy. Je tento postup v pořádku? Obávám se, že majitel už nemůže být donucen tuto částku zaplatit a zbyde to na mě, zvlášť když už zaplatím zálohu 2000e zálohu a podepíši předkupní smlouvu. Děkuji předem za odpověď. Ing. Zuzana Kulštrunková DiS.

Naša rada:

Dlh na nájomnom, nie je problém. Kúpne zmluvy podpíšte a do platobných podmienok dajte ako prvú splátku dlh na nájomnom 800€. Odporúčam Vám túto splátku vyplatiť osobne spolu s majiteľom/maklérom u správcu bytu, ktorý predávajúcemu vystaví, že na byte voči nájomnému, fondu údržby a opráv nemá podlžnosti. Toto potvrdenie je potrebné priložiť na kataster k prevodu bytu ako prílohu. Predávajúci asi nedisponuje takýmto obnosom, pretože by dlhu správcu bytu nemal. Neodporúčam sa mu zadlžovať a vyplácať dlh dlhom, pretože nemá záruku, že byt naozaj kúpite. Naopak rezervačnú zálohu 2000 € je potrebné zaplatiť, pretože je to dôkaz, že byt seriózne chcete kúpiť. Postup makléra je správny. Dlh na byte je bežný jav, že 30 % bytov na Slovensku je zaťažených ťarchami, ako sú hypotéky, exekúcie a vecné bremená, ktoré pred prevodom nehnuteľnosti treba finančne a právne odstrániť, s čím máme skúsenosti ako my, realitná kancelária, ktorá vám so všetkými takýmito problémami bezpečne pomôže.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 439 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 439)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4439 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4439 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia