Dlh na poplatkoch bytového fondu

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Dobrý den, ráda by jsem se poradila při koupě bytu tu na Slovensku. Mám zájem koupit byt, o kterem mi realitní makléř řekl, že na něm není žádný dluh a vše je v pořádku. Když jsem si volala se správcem bytového domu kde se byt nachází, dozvěděla jsem se, že byt má dluh 800e na poplatcích do bytového fondu. Realitnímu makléři jsem řekla, že podepíši předkupní smlouvu až bude tento dluh uhrazen majitelem a on mi tvrdí, že bude uhrazen až při podpisu kupní smlouvy tedy až po podpisu předkupní smlouvy. Je tento postup v pořádku? Obávám se, že majitel už nemůže být donucen tuto částku zaplatit a zbyde to na mě, zvlášť když už zaplatím zálohu 2000e zálohu a podepíši předkupní smlouvu. Děkuji předem za odpověď. Ing. Zuzana Kulštrunková DiS.

Naša rada:

Dlh na nájomnom, nie je problém. Kúpne zmluvy podpíšte a do platobných podmienok dajte ako prvú splátku dlh na nájomnom 800€. Odporúčam Vám túto splátku vyplatiť osobne spolu s majiteľom/maklérom u správcu bytu, ktorý predávajúcemu vystaví, že na byte voči nájomnému, fondu údržby a opráv nemá podlžnosti. Toto potvrdenie je potrebné priložiť na kataster k prevodu bytu ako prílohu. Predávajúci asi nedisponuje takýmto obnosom, pretože by dlhu správcu bytu nemal. Neodporúčam sa mu zadlžovať a vyplácať dlh dlhom, pretože nemá záruku, že byt naozaj kúpite. Naopak rezervačnú zálohu 2000 € je potrebné zaplatiť, pretože je to dôkaz, že byt seriózne chcete kúpiť. Postup makléra je správny. Dlh na byte je bežný jav, že 30 % bytov na Slovensku je zaťažených ťarchami, ako sú hypotéky, exekúcie a vecné bremená, ktoré pred prevodom nehnuteľnosti treba finančne a právne odstrániť, s čím máme skúsenosti ako my, realitná kancelária, ktorá vám so všetkými takýmito problémami bezpečne pomôže.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia