Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Kúpa družstevného bytu - daň z predaja

Ako je to pri predaji družstevného bytu a platení 19% dane štátu z členských práv?
OTÁZKA OD VÁS

Chcem kúpiť od suseda družstevný byt. Musí zaplatiť sused 19% daň z predajnej sumy, mám na mysli sumu, ktorú dostane za prevod členských práv od kupujúceho a ako by mala byť zostavená zmluva, ktorá by zahŕňala vyplatenie odstupného pri prevode členských práv?

NAŠA RADA:

Daňovú povinnosť pri predaji družstevného bytu nemáte a ste od nej oslobodený v prípade, ak vlastníte členské práva k družstevnému bytu viac ako 5 rokov. Pri členských právach nevlastníte nehnuteľnosť, ale ste iba členom družstva a byt vlastní príslušné družstvo. V prípade ak by ste ale byt kúpili do osobného vlastníctva, vzťahuje sa pri nasledovnom predaji na jeho predaj daňová povinnosť. Ak by ste dane platiť z predaja bytu nechceli, tak musíte s predajom počkať 5 rokov. Je však otázne, aká daňová povinnosť bude za 5 rokov. Pri predaji odporúčam pred prepisom členských práv na bytovom družstve podpísať medzi oboma zmluvnými stranami odstupujúcou a nadobúdajúcou zmluvnou stranou riadnu kúpnu zmluvu na odpredaj členských práv k bytovému družstvu a podpis vlastníka členských správ riadne overiť na matrike, alebo u notára. Družstvo nebude riešiť za akú sumu ste si členské práva odpredali.

V prípade, že vo vašej lokalite máme zastúpenie, môžete sa obrátiť na nášho zástupcu, ktorý vám zabezpečí kompletný servis aj pri takomto druhu prevodu nehnuteľnosti so zmluvami garantovanými našim tímom právnikov.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 980 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 980)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3980 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3980 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia