Predaj družstevného bytu

Predaj nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Je možné predať družstevný byt, prípadne podiely v družstve?

Odpoveď:

Áno, je možné predávať družstevný byt, ale nie podiely, ale členské práva k bytovému družstvu. Družstvo pozostáva z členov nie z podielnikov. Družstevný byt sa ale nedá kúpiť na hypotéku nakoľko je majetkom družstvo nie majetkom jeho člena. Člen po splatení anuity - čiastky ktorú členovia dlhodobo splácajú bytovému družstvu od jeho postavenia, skolaudovania a užívania (niečo ako pôžička) môžu družstvo požiadať o odkúpenie do ich osobného vlastníctva.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia