Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Pokuta pri predaji po podpise výhradnej zmluvy na predaj

Môže si požadovať pokutu realitná kancelária v prípade, že neuzavreli zmluvu o predaji všetci spoluvlastníci?
OTÁZKA OD VÁS

Chcel by som sa opýtať, ak sa predáva dom a sú tam štyria vlastníci a ťarcha na dom, uzatvorí sa výhradná zmluva s realitnou kanceláriu na predaj, ale podpíšu ju iba traja z nich. Môže realitná kancelária požadovať zmluvnú pokutu keď sa ťarcha nedá odstrániť a štvrtý vlastník zmluvu nepodpísal?

Odpoveď:

Dobrý deň, každá ťarcha sa dá odstrániť a pokutu môže realitná kancelária požadovať od vlastníkov, ktorí zmluvu podpísali a porušili dohodnuté zmluvné podmienky. Neviem síce o akú ťarchu sa jedná, nakoľko ste ju nepopísali. Ale ak je to ťarcha voči exekútorovi, tak skôr či neskôr ak dlžobu nesplatíte o dom prídete v dražbe. Predať sa dá aj jeden podiel vlastníka domu a kataster neskúma dodržanie predkupného práva voči ostatným spoluvlastníkom nehnuteľnosti. Toho sa môžete po jeho porušení domáhať od spoluvlastníka súdnou cestou, ktorý toto právo porušil a predal ho tretej osobe a domáhať sa náhrady škody. V prípade ak by sa ťarcha neodstránila, hoci prináleží iba jednému spolumajiteľovi nehnuteľnosti (ale pozor viaže sa na celý dom), tak tento sa nedá predať. Príslušný kataster katastrálne konanie preruší a bude požadovať odstránenie ťarchy. V prípade ak jeden zo spoluvlastníkov nehnuteľnosti nechce nehnuteľnosť predať, tak by ostatní spoluvlastníci mali začať celú vec riešiť súdnou cestou a požadovať od neho odkúpenie ich podielov na základe stanovenia ceny nehnuteľnosti súdnym znalcom.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 125 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 125)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4125 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4125 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia