Predaj nehnuteľnosti za neprimerane dlhý čas

Predaj nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Dobrý deň, poprosíme o radu, predávame pozemok vhodný na zástavbu rodinných domov. Realitná kancelária našla kupcu, ktorý chce uzavrieť zmluvu o budúcej kúpnej zmluve s vyplatením 5% pre predávajúceho. S kupujúcim jednáme už 7mesiacov bez rezervačnej zmluvy a obávame sa, že kupujúci nás bude ďalej zavádzať. Nevidíme žiadny dôvod na uzavretie zmluvy o budúcej kúpnej zmluve. Čo by ste nám poradili vy? Ďakujeme.

Naša rada:

V prvom rade nám nie je jasné prečo to trvá tak dlho. Zmluva o budúcej kúpnej zmluve pre Vás nie je potrebná, ak ma realitná kancelária seriózneho záujemcu o kúpu a nechce kúpu pozemku riešiť hypotekárnym úverom. Zmluvu o budúcej kúpnej zmluve, používajú niektoré realitné kancelárie ako zábezpeku pri delení rezervačnej zálohy medzi realitku a predávajúceho v prípade, že by kupujúci od zmluvy odstúpil. Nakoľko takáto zmluva je na súde zo strany kupujúceho nenapadnuteľná. Sedem mesiacov je strašne dlhá doba na to, že sa obchod ešte neuskutočnil. Obávame sa, že vás nezavádza kupujúci, ale spomínaná realitná kancelária. Samozrejme, to ale nevieme presne posúdiť, nakoľko sme nevideli zmluvné vzťahy, s ktorými ste s realitnou spoločnosťou viazaný. Zmluvu o budúcej zmluve ak sa rozhodnete nakoniec predsa len uzatvoriť, tak trvajte len na dobu jej platnosti najviac jeden mesiac. Do tejto doby musí byť riadne podpísaná kúpna zmluva. V prípade, že nebude, tak časť rezervačnej zálohy by mala prepadnuť vo váš prospech. Vybavenie hypotekárneho úveru trvá spravidla dva týždne. A ak záujemca o kúpu peniaze zatiaľ v hotovosti nemá a možno nikdy mať nebude, tak nech vám realitná kancelária nájde serióznejšieho klienta. Vo vašom prípade by sme ale zmenili určite realitnú kanceláriu.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia