Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Predaj nehnuteľnosti za neprimerane dlhý čas

S kupujúcim jednáme už 7mesiacov bez rezervačnej zmluvy a obávame sa, že kupujúci nás bude ďalej zavádzať...
OTÁZKA OD VÁS

Dobrý deň, poprosíme o radu, predávame pozemok vhodný na zástavbu rodinných domov. Realitná kancelária našla kupcu, ktorý chce uzavrieť zmluvu o budúcej kúpnej zmluve s vyplatením 5% pre predávajúceho. S kupujúcim jednáme už 7mesiacov bez rezervačnej zmluvy a obávame sa, že kupujúci nás bude ďalej zavádzať. Nevidíme žiadny dôvod na uzavretie zmluvy o budúcej kúpnej zmluve. Čo by ste nám poradili vy? Ďakujeme.

Naša rada:

V prvom rade nám nie je jasné prečo to trvá tak dlho. Zmluva o budúcej kúpnej zmluve pre Vás nie je potrebná, ak ma realitná kancelária seriózneho záujemcu o kúpu a nechce kúpu pozemku riešiť hypotekárnym úverom. Zmluvu o budúcej kúpnej zmluve, používajú niektoré realitné kancelárie ako zábezpeku pri delení rezervačnej zálohy medzi realitku a predávajúceho v prípade, že by kupujúci od zmluvy odstúpil. Nakoľko takáto zmluva je na súde zo strany kupujúceho nenapadnuteľná. Sedem mesiacov je strašne dlhá doba na to, že sa obchod ešte neuskutočnil. Obávame sa, že vás nezavádza kupujúci, ale spomínaná realitná kancelária. Samozrejme, to ale nevieme presne posúdiť, nakoľko sme nevideli zmluvné vzťahy, s ktorými ste s realitnou spoločnosťou viazaný. Zmluvu o budúcej zmluve ak sa rozhodnete nakoniec predsa len uzatvoriť, tak trvajte len na dobu jej platnosti najviac jeden mesiac. Do tejto doby musí byť riadne podpísaná kúpna zmluva. V prípade, že nebude, tak časť rezervačnej zálohy by mala prepadnuť vo váš prospech. Vybavenie hypotekárneho úveru trvá spravidla dva týždne. A ak záujemca o kúpu peniaze zatiaľ v hotovosti nemá a možno nikdy mať nebude, tak nech vám realitná kancelária nájde serióznejšieho klienta. Vo vašom prípade by sme ale zmenili určite realitnú kanceláriu.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 584 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 584)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4584 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4584 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia