Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Pripravovaná zmena legislatívy realitných kancelárií

Zmena legislatívy realitných kancelárií prinesie zvýšenie provízií pre realitné kancelárie...
Plánovaná zmena legislatívy na základe iniciatívy NARKSU a realitnej únie SR, ak bude schválená a zavedená do praxe, prinesie nie len zvýšenie finančných nákladov pre realitné kancelárie a realitných maklérov, ale aj zvýšenie provízií z predaja nehnuteľností pre ich klientov.

Je viac než pravdepodobné, že počet terajších realitných maklérov sa zníži o polovicu. Za predpokladaných zvyšujúcich sa vstupných finančných nákladov a vzdelávacích nárokov na vykonávanie tejto práce klesne výrazne záujem o prácu realitného makléra, čo sa v konečnom dôsledku deje už dnes. Tým pádom klesne vzájomná konkurencia medzi realitnými kanceláriami. Realitný trh, ktorý sa stále zväčšuje nebude dostatočne pokrytý službami certifikovaných maklérov. Z tohto dôvodu je vysoko pravdepodobné , že si predávajúci a kupujúci budú svoje nehnuteľnosti predávať medzi sebou ešte vo väčšej miere sami, tak ako to bolo v minulosti. Zákon im to bude umožňovať aj po prijatí zmeny legislatívy. Štátna pokladnica z tohto dôvodu príde o nemalý príjem z celkových provízií realitných kancelárií.

Je zaujímavé a je zákonom u nás naozaj povolené, aby si vlastník nehnuteľnosti - predávajúci a kupujúci mohli zrealizovať celý obchod spojený s predajom a kúpou nehnuteľnosti aj sami. A paradoxom je, že nikto nerieši ich vedomostnú, právnu a vzdelávaciu úroveň súvisiacu s predajom a kúpou nehnuteľností. Kto v takomto prípade chráni obe strany?

Aj napriek tejto skutočnosti realitné kancelárie budú potrebovať okrem živnostenského oprávnenia a s tým spojených dokumentov a povinností k tejto činnosti celý rad ďalších nezmyselných papierov a certifikátov. Všetci zainteresovaní vieme, že je to len lobing určitých záujmových skupín spojený s financovaním ich príjmom za povinné školenie realitných maklérov. Je naozaj zarážajúce, že tieto skupiny vystupujú v mene všetkých realitných kancelárií pôsobiacich na Slovensku, hoci im nikto k takejto činnosti nedal príslušný mandát.

V podstate sa realitný trh spomalí a vráti na začiatok spred 10 rokov. Stúpajúce náklady spojené s realitným obchodom a nedostatok fungujúcich realitných maklérov v praxi, sa v konečnom dôsledku premietne aj do zvýšenia provízií samotných realitných maklérov za sprostredkovanie realitných služieb, ktoré sa predpokladane zvýšia o viac ako 100 %. Nie je žiadnym tajomstvom, že za posledných 8 rokov išli provízie realitných kancelárií v dôsledku zvyšujúcej sa konkurencie dole až o 30%. V prípade, že sa na trhu táto situácia zmení v dôsledku pripravovanej sa zmeny legislatívy v podnikaní s realitami a jej následných dopadov na realitný trh, budú si kancelárie zvyšovať svoje provízie, tak ako im to umožňuje zákon až do výšky 20% z predajnej ceny nehnuteľností. Príklad predávate byt za 50.000 euro, z tejto sumy si môže realitná kancelária účtovať za sprostredkovanie predaja až 10.000 euro. Dnes sa táto provízia pohybuje priemerne od 1.000 do 1.500 euro. Samozrejme, že reálnej praxi neočakávame takéto vysoké provízie, ale reálny nárast z provízií môže byť od 2.000 do 5.000 euro. V konečnom dôsledku všetky stúpajúce náklady vždy zaplatí konečný spotrebiteľ.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 980 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 980)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3980 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3980 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia