Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Stanovenie predajnej ceny nehnuteľnosti

Stanovenie ceny nehnuteľnosti nie je až také jednoduché, ako by sa zdalo...
Stanovenie správnej ceny predávanej nehnuteľnosti je naozaj umenie. Predávajúci chce získať čo najviac, kupujúci zaplatiť čo najmenej. Predávajúci chce predať rýchlo, kupujúci kúpiť výhodne. Iba v zriedkavých prípadoch je záujem kupujúceho enormný a je ochotný zaplatiť aj predraženú nehnuteľnosť, obyčajne ak má silný citový alebo záujmový vzťah k danej lokalite alebo nehnuteľnosti.
Vo väčšine prípadov však cenu diktuje trh. Teda to, za aké ceny sa predávajú podobné nehnuteľnosti v danej lokalite. Majiteľ obyčajne pred začiatkom predaja svojej nehnuteľnosti preskúma internet a cenu si stanoví práve podľa ponúk online.
Ceny však treba brať iba ako orientačné. Pokiaľ chce majiteľ predať čo najrýchlejšie, správnejšie je stanoviť cenu na spodnej hranici momentálne ponúkaných cien podobných nehnuteľností. Väčšina ponúk sa dnes totiž realizuje a ponúka cez realitné kancelárie, kde už v predajnej cene je zahrnutá aj provízia.
Z praxe sa tiež ukazuje, že realizačné ceny oproti cenám inzerovaným sú v 90% prípadov predaja nižšie. Kupujúci totiž zväčša očakávajú pri osobnom jednaní zľavu a tá ich motivuje obchod uzavrieť. Pričom odchýlka predajnej ceny od pôvodnej je závislá na type nehnuteľnosti, celkovej ceny, lokalite. Zľava, ktorá začína byť pre klienta zaujímavá je niekde od 3-10%.

Mala som klienta, ktorý predával veľký rodinný dom, veľmi zachovalý, funkčný, v lokalite centra mesta, v príjemnej a pokojnej obytnej časti. Akokoľvek mal pre neho dom vyššiu hodnotu, v porovnaní s cenou nového domu na kľúč aj s pozemkom, síce v priľahlých obciach bol po pripočítaní ceny potrebnej rekonštrukcie na moderné bývanie rovnako drahý ako nový dom. V takomto prípade pri záujemcoch vždy zvíťazila kalkulácia, radšej mať nový dom, postavený modernými a úspornými technológiami. Až keď sme sa s cenou vrátane rekonštrukcie dostali pod cenu nových domov, začal byť pre klientov zaujímavý a predal sa. Vtedy zvíťazila už výhoda lokality v centre mesta, či vybudovaná záhrada. Konečný rozdiel medzi pôvodne požadovanou a predajnou cenou bol 30%.
Vyššiu cenu oproti iným ponukám nehnuteľností je možné získať za výnimočné a odlišné nehnuteľnosti, ktoré sa bežne v ponuke na trhu nenachádzajú alebo sú veľmi žiadané- zaujímavé, veľkometrážne, moderné byty, technologické domy, sídliskové garáže. Vtedy sa oplatí stanoviť predajnú cenu vyššie a prípadne si radšej trochu počkať na správneho kupca.
V prípade pochybností, realitný maklér Vám môže pomôcť zorientovať sa s cenami na trhu podľa Vašich požiadaviek a konkrétnej situácie.

Ing. Margita
Agh

0905 363 590
Váš osobný realitný maklér Dunajská Streda
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 132 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 132)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4132 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4132 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia