Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Platby realitným kanceláriám za rezerváciu nehnuteľnosti

Aby ste predišli pri rezervácií nehnuteľnosti rôznym nedorozumeniam...

Aby ste predišli pri rezervácií nehnuteľnosti rôznym nedorozumeniam a podvodom zo strany realitných kancelárií alebo priamo ich maklérov, ponúkam Vám pár mojich dobrých rád.

Nie je žiadnym tajomstvom, že niektoré realitné kancelárie požadujú od klienta vyplatenie rezervačnej zálohy na príjmový doklad. Stáva sa, že túto zálohu ukladajú na depozitný účet a započítavajú si z nej potom svoju províziu, ale to až po zrealizovaní realitného obchodu, čo v praxi môže trvať aj niekoľko mesiacov. Stáva sa dosť často, že záujemca o kúpu nemá o platbe za rezerváciu nehnuteľnosti adekvátny doklad. Príjmový doklad je v tomto prípade len kus bezcenného papiera, nikdy nebude použitý, ako riadny účtovný doklad pre realitnú kanceláriu. Ako tomu predísť, aby ste v skutočnosti neboli podvedení a mali ste istotu, že realitný maklér naozaj vedenie firmy o nahlásenom obchode informoval a neurobil celý obchod poza chrbát realitnej kancelárie. V praxi je to úplne bežná vec. Dokonca predávajúci a kupujúci na tento trestný čin maklérov často nahovárajú, aby pri kúpe nehnuteľnosti ušetrili nejaké to euro.

Ako teda pri platbe za rezerváciu nehnuteľnosti postupovať?

  1. Prvý bod realitného obchodu je podpísanie riadnej rezervačnej zmluvy, ktorá sa musí zhodovať so vzorom, ktorý by každá seriózna kancelária mala mať umiestnený na svojej materskej webovej stránke.
  2. Po jej podpísaní a obdržaní riadneho originálu zmluvy o rezervácií nehnuteľnosti, uhradíte platbu a to prevodom, alebo priamym vkladom na účet realitnej kancelárie, ktorý by mal byť uvedený v zmluve o rezervácii a to v sume, ktorú realitná kancelária zmluvne požaduje, ako rezervačnú zálohu. Platba sa započíta do celkovej kúpnej ceny, alebo výšky prenájmu. Pri úhrade týmto spôsobom máte istotu, že budete mať riadny doklad o platbe. Nezabudnite do poznámky pre prijímateľa uviesť variabilný symbol, ktorý býva zvyčajne číslo ponuky v realitnej kancelárií. Toto číslo musí byť uvedené aj v zmluve o rezervácií. Je to číslo ponuky, pod ktorým ju realitná kancelária vo svojom systéme eviduje.
  3. Doklad o úhrade platby si riadne založte, je to váš majetok a doklad o zaplatení a nepatrí realitnej kancelárií.
  4. V žiadnom prípade neodporúčame platiť rezervačnú zálohu v hotovosti. Aj keby Vám maklér tvrdil, že ju vloží na účet realitnej kancelárie za Vás.
  5. Číslo účtu a iniciály realitnej kancelárie si riadne skontrolujte. Často sa v praxi stretávame s tým, že realitné kancelárie majú založené aj dve - tri firmy, ale vonku voči klientom vystupujú pod jednou. Je to väčšinou z dôvodu neplatenia DPH. Vždy podpisujte zmluvu s firmou, u ktorej ste naozaj ponuku na webových stránkach našli.
  6. Pri podpisovaní riadnej kúpnej zmluvy trvajte na tom, aby v jej článku v časti zaplatenie kúpnej ceny, provízia realitnej kancelárie v skutočnej výške bola aj uvedená a riadne započítaná do celkovej kúpnej ceny nehnuteľnosti.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 434 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 434)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4434 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4434 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia