Kúpa družstevného bytu

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Ak sa jedná len o odkúpenie družstevného bytu do osobného vlastníctva, nemusíte podávať žiadne daňové priznanie a ani platiť dane. Nakoľko nie ste v zisku naopak byt kupujete. Ako člen bytového družstvo musíte požiadať o odkúpenie nehnuteľnosti do vášho osobného vlastníctva a to rozhodne. Ak vám dá súhlas o odkúpenie, budete musieť vyplatiť anuitu – t.j. zvyšnú čiastku jednorázovo. Tá sa rovná výške nesplateného investičného úveru, ktorú splácate dlhodobo v nájomnom družstvu a zaplatiť poplatky za prevod do osobného vlastníctva. Kúpnu zmluvy vám vyhotoví príslušné bytové družstvo. Znalecké posudky pri predaji nehnuteľnosti nie sú povinné. Pri družstevných bytoch sa nedá kupovať nehnuteľnosť na hypotéku. Ak by ste po jeho odkúpení zvažovali jeho predaj, musíte počítať s tým, že až do piatich rokov ste povinný platiť daň z predaja nehnuteľnosti a plus zdravotné poistenie. Táto povinnosť vám padá, ak ho budete vlastniť viacej ako päť rokov.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI