Kúpa družstevného bytu

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Ak sa jedná len o odkúpenie družstevného bytu do osobného vlastníctva, nemusíte podávať žiadne daňové priznanie a ani platiť dane. Nakoľko nie ste v zisku naopak byt kupujete. Ako člen bytového družstvo musíte požiadať o odkúpenie nehnuteľnosti do vášho osobného vlastníctva a to rozhodne. Ak vám dá súhlas o odkúpenie, budete musieť vyplatiť anuitu – t.j. zvyšnú čiastku jednorázovo. Tá sa rovná výške nesplateného investičného úveru, ktorú splácate dlhodobo v nájomnom družstvu a zaplatiť poplatky za prevod do osobného vlastníctva. Kúpnu zmluvy vám vyhotoví príslušné bytové družstvo. Znalecké posudky pri predaji nehnuteľnosti nie sú povinné. Pri družstevných bytoch sa nedá kupovať nehnuteľnosť na hypotéku. Ak by ste po jeho odkúpení zvažovali jeho predaj, musíte počítať s tým, že až do piatich rokov ste povinný platiť daň z predaja nehnuteľnosti a plus zdravotné poistenie. Táto povinnosť vám padá, ak ho budete vlastniť viacej ako päť rokov.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia