Predaj družstevného bytu do 5 rokov

Predaj nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Dobrý deň, pred 3 rokmi mama prepísala na mňa družstevný byt ja som ho pred 2 rokmi odkúpil do osobného vlastníctva. Urobil som si aj znalecký posudok. Prerobil som ho a chcel by som ho predať. Koľko budem platiť daň, keďže neprešlo ešte 5 rokov od nadobudnutia nehnuteľnosti ?

NAŠA RADA:

Ak predáte nehnuteľnosť ( je jedno či bol alebo nebol pred tým družstevný) máte daňovú povinnosť, pretože ste ho nevlastnili 5 rokov a viac . To znamená, že z celej kúpnej ceny ktorú ste za byt obdržali ste povinný do konca marca ďalšieho kalendárneho roku podať daňové priznanie a zaplatiť daň. Z predajnej sumy bytu si môžete odpočítať poplatok za anuitu a náklady na prerobenie bytu. Odpočítanie znaleckého posudku je diskutabilné, lebo ste ho odkúpil do osobného vlastníctva a nejedná sa o nadobudnutie dedením v druhom rade, alebo priamo darovaní nehnuteľnosti v osobnom vlastníctve. Z rozdielu musíte zaplatiť daň 19% a ešte aj 14% zdravotné poistenie (spolu až 33%), ktoré vám zdravotná poisťovňa vyčísli do konca júna ďalšieho roku. Pri výpočte základu dane je možné uplatniť len výdavky, ktoré sú preukázateľné a máte od nich doklady.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI