Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Predaj družstevného bytu do 5 rokov

Aká je daň štátu, ak ste predali družstevný byt, ktorý ste nevlastnili 5 rokov.
OTÁZKA OD VÁS

Dobrý deň, pred 3 rokmi mama prepísala na mňa družstevný byt ja som ho pred 2 rokmi odkúpil do osobného vlastníctva. Urobil som si aj znalecký posudok. Prerobil som ho a chcel by som ho predať. Koľko budem platiť daň, keďže neprešlo ešte 5 rokov od nadobudnutia nehnuteľnosti ?

NAŠA RADA:

Ak predáte nehnuteľnosť ( je jedno či bol alebo nebol pred tým družstevný) máte daňovú povinnosť, pretože ste ho nevlastnili 5 rokov a viac . To znamená, že z celej kúpnej ceny ktorú ste za byt obdržali ste povinný do konca marca ďalšieho kalendárneho roku podať daňové priznanie a zaplatiť daň. Z predajnej sumy bytu si môžete odpočítať poplatok za anuitu a náklady na prerobenie bytu. Odpočítanie znaleckého posudku je diskutabilné, lebo ste ho odkúpil do osobného vlastníctva a nejedná sa o nadobudnutie dedením v druhom rade, alebo priamo darovaní nehnuteľnosti v osobnom vlastníctve. Z rozdielu musíte zaplatiť daň 19% a ešte aj 14% zdravotné poistenie (spolu až 33%), ktoré vám zdravotná poisťovňa vyčísli do konca júna ďalšieho roku. Pri výpočte základu dane je možné uplatniť len výdavky, ktoré sú preukázateľné a máte od nich doklady.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 777 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 777)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3777 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3777 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie nájdete tu realitná poradňu, blogy, inšpirácie.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia