Predaj družstevného bytu do 5 rokov

Predaj nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Dobrý deň, pred 3 rokmi mama prepísala na mňa družstevný byt ja som ho pred 2 rokmi odkúpil do osobného vlastníctva. Urobil som si aj znalecký posudok. Prerobil som ho a chcel by som ho predať. Koľko budem platiť daň, keďže neprešlo ešte 5 rokov od nadobudnutia nehnuteľnosti ?

NAŠA RADA:

Ak predáte nehnuteľnosť ( je jedno či bol alebo nebol pred tým družstevný) máte daňovú povinnosť, pretože ste ho nevlastnili 5 rokov a viac . To znamená, že z celej kúpnej ceny ktorú ste za byt obdržali ste povinný do konca marca ďalšieho kalendárneho roku podať daňové priznanie a zaplatiť daň. Z predajnej sumy bytu si môžete odpočítať poplatok za anuitu a náklady na prerobenie bytu. Odpočítanie znaleckého posudku je diskutabilné, lebo ste ho odkúpil do osobného vlastníctva a nejedná sa o nadobudnutie dedením v druhom rade, alebo priamo darovaní nehnuteľnosti v osobnom vlastníctve. Z rozdielu musíte zaplatiť daň 19% a ešte aj 14% zdravotné poistenie (spolu až 33%), ktoré vám zdravotná poisťovňa vyčísli do konca júna ďalšieho roku. Pri výpočte základu dane je možné uplatniť len výdavky, ktoré sú preukázateľné a máte od nich doklady.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia