Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Nami odporúčaný postup pri kúpe nehnuteľnosti cez hypotekárny úver

Pri kúpe nehnuteľnosti pomocou hypotekárneho úveru existujú ...

Pri kúpe nehnuteľnosti pomocou hypotekárneho úveru existujú dve potenciálne riziká - na strane predávajúceho aj kupujúceho. Základným záujmom predávajúceho je získať za prevod vlastníctva k nehnuteľnosti ním stanovenú kúpnu cenu. Predávajúci by si mal overiť solventnosť kupujúceho a mal by trvať na splnení nasledujúcej podmienky : zložení rezervačnej zálohy cez realitnú kanceláriu. Ak niekto nechce zaplatiť preddavok, zrejme nemá o vyhliadnutú nehnuteľnosť skutočný záujem.

Rezervačná zmluva musí byť uzatvorená maximálne na 1 až 2 mesiace. Ak si záujemca o kúpu nevybaví hypotekárny úver, predávajúci má právo od zmluvy odstúpiť a zložená zábezpeka prepadá ako zmluvná pokuta. Realitná kancelária by mala požadovať od kupujúceho aj certifikát, že spĺňa požadované kritériá a banka je pripravená poskytnúť mu hypotekárny úver. Kupujúci by si mal v prvom rade overiť, či predávajúci je skutočne vlastníkom ponúkanej nehnuteľnosti. Preto je dôležité overiť totožnosť osoby predávajúceho, kópiu nadobúdacej zmluvy, odhad nehnuteľnosti, kolky, kópie OP predávajúcich a ostatné doklady potrebné pre banku k schváleniu hypotekárneho úveru.

Nami odporúčaný postup:

  • V prvom rade navštívte hypotekárne oddelenie v banke a zistite si svoje možnosti získania hypotéky, solventnosť a podobne. V prípade, ak ste v hociktorej banke na Slovensku nezaplatili splátky na akúkoľvek pôžičku, alebo ste meškali s jej splatením, tak pravdepodobne žiadnu hypotéku nezískate!
  • Banka Vám za niekoľko dní predbežne vyčísli akú hypotéku a koľko percent z odhadu nehnuteľností vám poskytne.
  • Až po týchto dôležitých zisteniach začnite hľadať vami požadovanú nehnuteľnosť. Predídete tak prípadnému prepadu rezervačnej zálohy u realitnej kancelárie, v prípade, že hypotéku v požadovanej výške nezískate, nakoľko realitná kancelária to mohla predať inému záujemcovi.
  • Výber konkrétnej nehnuteľnosti v reálnej sume, ktorá pokryje vaše finančné možnosti ( hypotéka plus prípadná hotovosť).
  • Podpis rezervačnej zmluvy
  • Následne riešenie odhadu nehnuteľnosti a všetkých potrebných dokladov k hypotéke.
  • Po schválení hypotéky a prípadné dofinancovanie hotovosťou, najskôr podpíšete s predávajúcim kúpne zmluvy a až po tomto úkone predávajúci vo váš prospech podpíše záložné zmluvy v banke na vaše čerpanie hypotéky. Nikdy to nerobte opačne. Zanesenie záložných zmlúv na správu katastra plus 66€ kolky hradí kupujúci.
  • Následne po podpísaní záložných zmlúv a vyplatenia prípadnej hotovosti zaneste kúpne zmlúvy s 66€ kolkami na príslušnú správu katastra (zaneste najskôr záložné zmluvy na hypotéku a následne kúpne zmluvy - nikdy nie opačne).

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 132 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 132)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4132 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4132 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia