Predaj nehnuteľnosti známemu

Predaj nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Predávam dom a mám zmluvu s realitnou kanceláriou. Mám ale vyýhodnu ponuku na dom od známeho, ktorému ho chcem aj predať. Môžem teda obísť realitnú kanceláriu bez nejakej ponuky? Môj známy s touto realitkou nikdy nespolupracoval.

NAŠA RADA:

Vychádzajte zo zmluvných podmienok v zmluve s danou realitnou kanceláriou (RK). Ak máte zmluvu s RK, že nemôžete predať nehnuteľnosť tretej osobe, tak ste jej dali dôveru v predaji vašej nehnuteľnosti. Preto celý obchod musíte riešiť iba s ňou aj keď kupujúci bude váš známy. Predpokladám, že dom RK inzerovala za svoje nemalé peniaze a váš známy vás oslovil priamo cez túto inzerciu. Preto väčšina RK dnes predaj rodinných domov rieši iba na exkluzívnu- výhradnú zmluvu, nakoľko nikto nepracuje zadarmo.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI