Propagácia nehnuteľnosti – kde a ako

Predaj nehnuteľnosti Ing. Margita Agh

Verím, že každý predávajúci uzná, že pri predaji nehnuteľnosti je najdôležitejšia jeho správna propagácia. Dostať sa do očí potencionálnemu kupcovi je polovičný úspech. Každý z nás má pre tento účel svoje obľúbeného miesto.

Kde sa /ne/oplatí inzerovať

Na Slovensku máme nespočetné množstvo portálov vhodných pre realitný trh. Analyzujem 20 najväčších, známych aj menej známych, ktoré sú vhodné ako pre realitky tak aj pre jednotlivcov. Niektoré poznáme viac, iné menej. Takej teteberte sa ušlo až posledné miesto. Dôvodom bude aj to, že sa nešpecializuje len na realitný trh, ale ponúka „mix“ inzercií.

Hlavnými dôvodmi úspešného fungovania portálov sú najmä čas zavedenia na trh, názov domény, kvalitný filter, prehľadnosť a priateľskosť voči užívateľovi. Žijeme v dobe, v ktorej je blogovanie „in“ a túto pridanú hodnotou postupne zavádzajú nielen veľké portály. Každá lepšia realitná kancelária má svoju sekciu kde umiestňuje realitné články. Vďaka tomu má čitateľ k dispozícii aktuálny prehľad o realitnom dianí, o zaujímavostiach z oblasti architektúry, dizajnu a noviniek firiem na trhu. Aj kvalitné a najmä pravidelné blogovanie patrí k úspešnému portálu.

Výhodou inzercie u tejto a všetkých umiestnených pod 5.tu priečku rebríčkov sa za inzerciu neplatí. Prvé miesta patria týmto:

  1. Topreality.sk Funguje od od roku 2007. Frajeri v blogovaní a na diskusných fórach) . Okrem predaja SK nehnuteľností tu nájdete české anglické, poľské, nemecké, maďarské a rumunské aj ich jazykové mutácie
  2. Nehnutelnosti.sk Aktuálne za deň stránku navštívi viac ako 40 000 užívateľov, v porovnaní s webom byty.sk je ten počet „iba“ 9000
  3. Bazos.sk Zavedený od 2003 v CR a 2005 na SK. Otrepaný názov a zároveň neodmysliteľná súčasť inzercie našincov a to nielen súkromných osôb

Ak vás zaujímajú ďalšie umiestnenia najväčších portálov tak tu sú podľa poradia reality, areality, byt, zoznamrealit, ringo.topky, avizo, trh, bazar, realites, hyperreality, pozemky, reality.predaj, realityzone, realitybook a slávna tetaberta (podľa mňa originálny názov). Všetky končia koncovkov sk. Táto štatistika je celoslovenská. Potom by sa ju dalo rozdeliť podľa jednotlivých krajov. Napríklad v nitrianskom a trnavskom kraji, v ktorom pracujem patria prvé priečky uvedeným portálom. Stále možno očakávať ich rast, keďže hľadania nehnuteľností online má stúpajúcu tendenciu.

Hľadajte s profesionálmi

V realitnej džungli je tak či tak potrebné sa zorientovať a nájdením vysnívaného domu cesta nekončí. Žiaden portál vám neposkytne potrebný servis. Pred samotnou kúpou treba preveriť predávajúceho, pripraviť a overiť zmluvy, zájsť na kataster. „Time = money“, šetrite si ho a obráťte sa na profesionálov. Na http://www.haloreality.sk/, ktorú mimochodom nájdete na všetkých uvedených TOP portáloch vám radi osobne poradíme. Tešíme sa na spoluprácu.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia