Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Staršie rodinné domy stále predražené...

Sú ceny starých rodinných domov bez rekonštrukcie primerané?

V ponuke realitných inzercií sa stále objavuje množstvo rodinných domov postavených v 60.– 70. rokoch minulého storočia, bez známky rekonštrukcie, za ktoré majitelia týchto nehnuteľnosti očakávajú bežne viac ako 150 000 €. Veľa vlastníkov si neuvedomuje, že za posledné dva roky neklesli výrazne len ceny bytov, ale aj ostatných nehnuteľností. Predávajúci zabúdajú brať do úvahy, aký je potrebný rozsah investícií nového majiteľa do rekonštrukcie. Pri stanovovaní požadovanej ceny takejto nehnuteľnosti treba prehodnotiť aj to, koľko by stála výstavba novostavby v danej lokalite. Preto treba mať na zreteli, že cena staršieho domu s potrebnou rekonštrukciou nesmie nikdy presiahnuť cenu novostavby.

Ako príklad môžem uviesť prípad z praxe. Nedávno som predával dvojpodlažný, celopodpivničený dom s eternitovou strechou postavený v r. 1972, pri ktorej majitelia (dediči) nevychádzali z reálneho odhadu ceny nehnuteľnosti, ale pri stanovení ceny za jej predaj vychádzali z toho, aby každý z troch súrodencov dostal z predaja 33.000,- €. Následne som im vyčíslil, že kompletná potrebná rekonštrukcia - výmena a likvidácia strešnej krytiny, ústredného kúrenia, elektrických rozvodov, rozvodov vody a odpadu, podláh, okien, zateplenia, kúpeľne, omietok a pod. vyjde na ďalších 100.000 €. Pri spočítaní som im vyčíslil, že nové bývanie by vyšlo nových majiteľov na 200.000 € a pritom v danej lokalite dokážete postaviť novostavbu za nižšiu sumu. Nakoľko majitelia boli neústupní a o znížení ceny ani po viac ako polroku inzerovania neuvažovali, o danú nehnuteľnosť neprejavil absolútne nikto záujem, sme sa rozhodli našu spoluprácu s majiteľmi domu ukončiť. Na tento fakt odpovedali, že im to neponáhľa a jesť to nepýta. Zabudli však, že nakoľko dom nebudú vykurovať a starať sa o jeho opravu bude aj naďalej chátrať a tak jeho predajná cena klesne ešte viac.

Naše odporúčanie je, ak máte vlastný pozemok, určite oslovte architektov a dajte si vypracovať svoj vlastný projekt rodinného domu a nevyjde vás oveľa viac ako keď kúpite starý a začnete ho prerábať. A navyše bude podľa vašich snov a predstáv.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 666 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 666)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4666 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4666 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia