Hypotéka v prípade exekúcie

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Dobrý deň, chcem sa len informovať, syn má 23 rokov, je zamestnaný na dobu určitú, ale je tu problém má exekúciu - nie však v banke, dá sa aj tak vybaviť hypotéka? Chcel by si kúpiť menší byt alebo domček.

ODPOVEĎ:

Toto je nutné riešiť s bankou, kde si chce syn zobrať úver a zistiť, aké majú podmienky a či mu úver poskytnúť, realitná kancelária to nevie nijako ovplyvniť. Reálne to však nevidíme. Banky majú úverový register, kde majú evidovaných všetkých neplatičov a určite bude veľký problém aj to, že má prácu na dobu určitú. V prvom rade doporučujeme čo najskôr vyplatiť exekúciu, aby ste nefigurovali nikde ako dlžník a prípadne ísť aj za zamestnávateľom predĺžiť pracovnú zmluvu na neurčito (samozrejme ak viete, že má o vašu prácu záujem aj do budúcna).

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI