Ako je to s rezervačnou zálohou

Všeobecné informácie OTÁZKA OD VÁS

Pokiaľ prebehne predaj v poriadku, kedy sa kupujúcemu vracia rezervačná záloha? Odpočítava sa pri predaji z predajnej ceny, alebo ju realitná kancelária uhradí až dodatočne?

Odpoveď:

Rezervačnú zálohu skladá na účet realitnej kancelárie záujemca o kúpu nehnuteľnosti. Následne sa zazmluvní predávajúcu stranu na dohodnuté časové obdobie, dajú sa vypracovať právnej kancelárii zmluvy a pripravia sa všetky potrebné dokumenty na prevod nehnuteľnosti. Rezervačná záloha sa kupujúcemu nevracia, ale odpočítava sa z konečnej ceny nehnuteľnosti, t.z. kupujúci uhradí o danú čiastku na účet predávajúceho menej. V prípade, že kupujúca strana odstúpi od obchodu, tak o danú zálohu príde (zmluvná pokuta), nakoľko sa blokovala predávaná nehnuteľnosť a navyše realitnej kancelárii vznikli náklady na potrebné úkony pri prevode nehnuteľnosti.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI