Ako je to s rezervačnou zálohou

Všeobecné informácie OTÁZKA OD VÁS

Pokiaľ prebehne predaj v poriadku, kedy sa kupujúcemu vracia rezervačná záloha? Odpočítava sa pri predaji z predajnej ceny, alebo ju realitná kancelária uhradí až dodatočne?

Odpoveď:

Rezervačnú zálohu skladá na účet realitnej kancelárie záujemca o kúpu nehnuteľnosti. Následne sa zazmluvní predávajúcu stranu na dohodnuté časové obdobie, dajú sa vypracovať právnej kancelárii zmluvy a pripravia sa všetky potrebné dokumenty na prevod nehnuteľnosti. Rezervačná záloha sa kupujúcemu nevracia, ale odpočítava sa z konečnej ceny nehnuteľnosti, t.z. kupujúci uhradí o danú čiastku na účet predávajúceho menej. V prípade, že kupujúca strana odstúpi od obchodu, tak o danú zálohu príde (zmluvná pokuta), nakoľko sa blokovala predávaná nehnuteľnosť a navyše realitnej kancelárii vznikli náklady na potrebné úkony pri prevode nehnuteľnosti.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia