Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Ako si vybrať hypotéku a nenaletieť reklame

Nič nie je zadarmo, na čo si treba dávať pozor pri hypotékach a na čo nenaletieť...
Najnižší úrok, znalecký posudok zadarmo, vybavenie katastra, žiadne poplatky za poskytnutie úveru, možnosť splatiť úver kedykoľvek... Toto sú len niektoré zo sľubov, ktoré Vám dajú banky, aby ste si zobrali hypotéku práve u nich.

Nič nie je zadarmo - ani darček k hypotéke

Banky v pravidelných cykloch radi vymýšľajú, ako si chytiť klienta a presvedčiť ho, že práve tá ich hypotéka je na ich nehnuteľnosť najvýhodnejšia. Ľudia majú radi akcie, darčeky a podobne a práve toto marketéri s radosťou využívajú. Skôr, ako sa zamyslíte nad výhodnosťou a prepočítaním skutočnej konečnej ceny, koľko Vás taký hypotekárny úver stojí, tak si Vás banka chytí na akčný darček, ktorý má v konečnej podobe hodnotu pár "zanedbateľných" eur (v porovnaní s výškou hypotéky) a oproti inej banke prídete možno aj o tisícky. Aj tu platí jednoduché pravidlo - Nič nie je zadarmo... V konečnom dôsledku si danú akciu nie len sami zaplatíte, vy ju niekoľkonásobne preplatíte oproti ponuke z inej banky.

Darčeky za pár drobných

Nemenovaná banka ponúka vybavenie katastra a znalca za Vás. Znie to veľmi dobre, ale v skutočnosti priemerný človek ušetríte "až 216,- EUR" (znalecký posudok na bežný byt 150€, kataster 66€), no v skutočnosti pri aktuálnom úroku oproti inej konkurenčnej banke môžete prerobiť stovky až tisícky eur a daná banka je v rebríčku výhodnosti a preplatenia úveru na posledných priečkach s rozdielom skoro 4000€ (!) pri výške hypotéky 45 000 € na 30 rokov (zdroj financnahitparada.sk, porovnanie s prvým v tabuľke).
V inej konkurenčnej banke ponúkajú hypotéku bez vstupného poplatku, tu pri priemernej hypotéke ušetríte až 400 EUR, ale dávajte si pozor, aký úrok daná banka ponúka, aby ste si to následne nezaplatili postupne aj s "úrokami".

Percentá pri hypotékach

V poslednej dobe okrem odpustenia rôznych poplatkov je obľubou bánk sa predbiehať aj v čo najnižších úrokoch. Možno si poviete že super, ale ešte netušíte, že ani táto cesta nemusí byť tá najschodnejšia a aj tu býva často malý háčik a nakoniec zaplatíte o niekoľko 0,1% viac ako bolo avizované v reklame alebo nepriamo na iných službách. Ako je to možné? Úplne jednoducho!
Prvým zo spôsobov je, že reklamovaný super hypotekárny úrok dostane len mizivé percento ľudí s vyšším špecializovaným vzdelaním (doktor, architekt, právnik, riaditeľ,...) ale vám samozrejme oznámia, že nemusíte smútiť, lebo rozdiel je len 0,25%, čo si poviete, že to je malý rozdiel, no v konečnom dôsledku ste sa nechali nachytať na reklamu, aby vás dostali do banky a ten malý rozdiel vás bude stáť opäť niekoľko stoviek eur!
Druhým jednoduchším trikom bánk sú spojené služby, ktoré si musíte zobrať (a často sú o niečo málo drahšie ako by ste potrebovali alebo ako má konkurencia) a ktoré vám garantujú daný nízky úrok. Jednoduchým príkladom je zníženie úroku až o 0,4% v nemenovanej banke (aby ste sa dostali na percentuálnu úroveň z reklamy, lebo tie malé písmenká sa nedali za tie 3 sekundy na obrazovke prečítať). A čo musíte? Len si poistiť nehnuteľnosť, domácnosť a úver v danej banke a navyše si zobrať drahší balík k debetnému účtu ako ste možno chceli, či normálne využili. Ani Vás nenapadne si prepočítať, že len na drahšom účte zaplatíte nepriamo banke o 1440 € viac! (4€ mesačne/48 € za rok/1440 € počas 30 rokov hypotéky) a už najvýhodnejšia hypotéka nie je až tak výhodná. Ale to si možno ani neuvedomíte, že nakoniec ste podpísali najdrahšiu hypotéku na trhu.

Ako teda na hypotéku?

Nebudeme Vám doporučovať ani Vás odradzovať od žiadnej banky (podmienky sa stále menia). Nezabudnite sa ale opýtať, aké služby si musíte k hypotéke zobrať a hlavne nedajte sa nachytať na nízke čísla a darčeky v reklamách! Nekonajte rýchlo a nič v banke hneď nepodpisujte, radšej sa obráťte na overeného finančného poradcu, ktorý vyberie spomedzi všetkých bánk na trhu tú najlepšiu hypotéku pre vás (stačí vyplniť nezáväzne formulár). Vy ušetríte veľa peňazí, kopec času a navyše vás to nebude nič stáť!

Držíme palce, nech si vyberiete to najlepšie pre Vás!

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 686 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 686)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4686 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4686 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia