Chybné postupy predávajúcich

Predaj nehnuteľnosti Ing. Margita Agh

Častým javom na našom realitnom trhu sú dva chybné modely správania sa predávajúcich.

Neskúsený predávajúci a predaj na vlastnú päsť

Klient sa rozhodne nehnuteľnosť predať sám, na čom by nemuselo byť nič zlé, ak má dostatočné odborné informácie. Zverejní inzerát na internete a čaká, kým sa mu ozve záujemca. Medzitým sa mu ohlási mnoho realitných maklérov. Týmto maklérom dá predávajúci cez telefón súhlas, aby ponúkli nehnuteľnosť svojim klientom. A čo urobia makléri? Prevezmú text, fotografie klienta a ponúkajú nehnuteľnosť na internete ako vlastnú ponuku bez toho, aby nehnuteľnosť videli. To isté urobia aj ostatní makléri. Výsledkom je, že nehnuteľnosť je v ponuke väčšieho počtu realitných kancelárií, naviac za rôzne ceny! Potenciálny záujemca o nehnuteľnosť je zmätený, rýchlo nadobudne dojem, že nehnuteľnosť je nepredajná a niečo s ňou asi nie je v poriadku. Realitné kancelárie majiteľovi nehnuteľnosti v tomto prípade urobili zlú službu. Ak sa niečo také stane, je vhodné na určitý čas ponuku stiahnuť z internetu, zistiť kde všade je nehnuteľnosť inzerovaná, požiadať realitné kancelárie, aby inzerát ihneď vymazali (stiahli) a pokúsiť sa o predaj vtedy, keď sa na nehnuteľnosť „zabudne“ (o cca 2 až 3 mesiace).

Nehnuteľnosť v ponuke viacerých realitiek

V tomto prípade klient nadviaže spoluprácu s viacerými realitkami. Povie si, čím viac realitiek bude moju nehnuteľnosť ponúkať, tým väčšiu šancu mám predať ju. Nejednoznačne sa dohodne na kúpnej cene a provízii. Preto niektoré realitné kancelárie budú nehnuteľnosť propagovať aj so svojou započítanou províziou, iné bez nej. Rozpory vo výške kúpnej ceny a veľké množstvo inzerátov na tú istú nehnuteľnosť majú za následok nedôveru a pochybnosti potenciálnych kupujúcich. Pokiaľ nebude mať predávajúci šťastie, bude musieť postupovať podobne ako v prvom prípade (stiahnuť z portálov všetky inzeráty a počkať pár mesiacov).

Rada na záver

Nezverujte predaj svojej nehnuteľnosti veľkému okruhu realitných kancelárií. Vyberte si max. 2 poradcov, ktorí budú Vašu nehnuteľnosť na realitnom trhu profesionálne ponúkať. Vášho osobného makléra si môžete vybrať aj na našej stránke v sekcii kontakty, nechajte to na profesionálov.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia